Dzisiaj jest: 29.5.2020, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
Wydarzenie

Tadeusz Marszałek - Malarstwo

Dodano:
Data wydarzenia: Lokalizacja: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4
Tadeusz Marszałek - Malarstwo
Artysta urodził się 8 lutego 1949 r. w Krościenku Wyżnym. Malarstwem interesował się od dzieciństwa lecz dopiero jako człowiek dojrzały poświęcił się mu bez reszty. Jego nauczycielem i doradcą w sprawach artystycznych był Stanisław Puchalik - profesor ASP w Krakowie. Zadebiutował indywidualną wystawą prac w Muzeum Okręgowym w Krośnie w 1997 roku. Swoją twórczość prezentował na kilkunastu wystawach indywidualnych i w ramach kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2000 r. bierze udział w krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich. Jest członkiem krakowskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Interesuje się podróżami, kosmosem, gra w szachy. 

Krytycy zgodnie podkreślają, że Tadeusz Marszałek jest jednym z mistrzów tworzenia nastroju, nawet jeśli w jego obrazach pojawia się człowiek uwikłany dramat egzystencji. Liryczność, poetycki nastrój jego dzieł są atutem tego malarstwa.

O malarzu tak pisze prof. Bogusz Salwiński z krakowskiej ASP:

"Materia malarska jego płócien, dojrzała, profesjonalna, nasycona, pełna eterycznej wibracji, sensualnej wrażliwości faktury, zaskakujących kontrapunktów opozycji kolorystycznych jest dowodem wieloletniej, konsekwentnej pracy i nawarstwionych formalnych doświadczeń. Prace jego noszą charakter lekkości i spontaniczności, żywiołowego gestu a`la prima, jednorazowej erupcji energii. To prawda ale tylko połowiczna. Nad niektórymi kompozycjami pracuje kilka miesięcy. Wątpliwości, które miewa po drodze, są dowodem jego zdolności do intelektualnej samokontroli i autokrytycyzmu."
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.