Dzisiaj jest: 26.10.2020, imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Sanok

1 2 43

Plan na weekend? Górski Runmageddon w Lesku [ZDJĘCIA]
Plan na weekend? Górski Runmageddon w Lesku [ZDJĘCIA]
 • Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, w którym kierujący bmw uszkodził dwa pojazdy, ogrodzenie oraz słup energetyczny. 38-latek był pijany. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. Grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.
 • Policjanci z wydziału kryminalnego z Sanoka zatrzymali 28 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Łącznie przedstawili im 440 zarzutów o czyny z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Główny podejrzany, 23-latek z powiatu sanockiego usłyszał 297 zarzutów dotyczących posiadania i wprowadzania znacznych ilości narkotyków.
 • Nowa lokalizacja i dwie rzadkie formuły, to spowoduje, że ostatni w sezonie 2020 Runmageddon będzie ważnym wydarzeniem. W dniach 24-25 października br. po raz pierwszy na Podkarpaciu odbędzie się najpopularniejszy w Polsce ekstremalny bieg z przeszkodami. Podczas tej edycji, w Lesku będzie można zmierzyć się najdłuższymi formułami Runmageddonu - „Hardcorem by Under Armour” (21 km, 70 przeszkód)...
 • W bieżącym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ponad 140 dokumentów imitujących prawa jazdy. Wczoraj (12.10) strażnicy graniczni z Korczowej ujawnili kolejne dwa przypadki.
 • Polska złota jesień, mimo ciepłej palety barw, dla użytkowników dróg, jest porą roku niebezpieczną. W tym czasie, warunki na drodze stają się zmienne i trudne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.
 • Dobra wiadomość! Gmina Sanok pozyskała środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego na realizację zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok polegająca na budowie chodnika dla pieszych w km 28+624 – 28+785 strona lewa w m. Czerteż”.
 • Uwaga kierowcy w najbliższych dniach pojawią się utrudnienia w ruchu na ul. Podkarpackiej oraz Tysiąclecia na odcinku od ul. Podkarpackiej do ul. Hutniczej. Drogowcy będą układać warstwę ścieralną nawierzchni jezdni.
 • Urzędniczka z Sanoka, wykorzystując swoje stanowisko, bezprawnie udostępniała dane osobom prowadzącym działalność ubezpieczeniową. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 6 osób, które są związane z tym procederem. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
 • Policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą opla vectry, który nie zatrzymał się do kontroli. Po kilku kilometrach pościgu, sprawca został zatrzymany. 18-latek, siedzący za kierownicą opla, miał w organizmie ponad promil alkoholu. Poza zarzutami za niezatrzymanie się do kontroli i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, odpowie także za czynną napaść na funkcjonariusza.
 • Funkcjonariusze Straży Granicznej z Wetliny odzyskali skradzione w Czechach Volvo X90 o wartości 200 tys. złotych. Pojazd figurował jako utracony w międzynarodowych policyjnych bazach poszukiwawczych (SIS i INTERPOL).
 • Policjanci z Sanoka prowadzą kilka postępowań, w których osoby pokrzywdzone utraciły ponad 200 tysięcy zł., „inwestując” swoje oszczędności w krypto waluty. Oprócz utraty oszczędności, na rzecz pokrzywdzonych zostały zaciągnięte różnego rodzaju pożyczki i kredyty, wykorzystano również debet na ich kartach kredytowych.
 • 27 września funkcjonariusze Straży Granicznej z Wetliny, podczas pościgu zatrzymali poszukiwanego przez Policję 29-letniego obywatela RP. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej podjął nieudolną próbę ucieczki, która skończyła się dachowaniem w pobliskim rowie.
 • W ubiegłym tygodniu zorganizowano wspólne służby policjantów patrolu konnego ze strażą leśną. Działania miały na celu między innymi zapobieganie dewastacjom ambon na terenie kompleksów leśnych. Patrol strażników leśnych i policjantów pełnił służbę między innymi w lasach przyległych do miejscowości Arłamów, a także na terenie gminy Lutowiska.
 • Dziś odbyła się inauguracja 4. odsłony akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Policjanci ruchu drogowego również przyłączają się do akcji. W okresie jesieni pamiętajmy o odblaskach. Każdy sprawi, że będziesz lepiej widoczny na drodze. Każdy ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo. Spełni swoją funkcję, jeżeli będzie noszony w sposób widoczny dla kierujących.
 • Wczoraj rano policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji drogowej w miejscowości Brzegi Dolne. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożność, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do panujących warunków.
 • Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali części pochodzące z dwóch luksusowych pojazdów skradzionych na terenie Wielkiej Brytanii. Oba samochody zostały rozłożone na części, aby ułatwić ich przerzut na Ukrainę. Dzięki współpracy międzynarodowych służb granicznych i policyjnych udało się zapobiec przerzutowi i odzyskać części o łącznej szacunkowej wartości 100 tys....
 • W miniony weekend, na wodach Zalewu Solińskiego, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie poznawali zasady ratownictwa wodnego. Szkolili się pod okiem ratowników z Bieszczadzkiego WOPR. Mieli też możliwość przećwiczyć wspólnie z żołnierzami z Krakowa symulowaną akcję odbijania zakładników z rąk terrorystów.
 • Jak wynika z szacunków Światowej Organizacji Zdrowia, zmiany klimatu powodują obecnie bezpośrednio ponad 140 tysięcy zgonów rocznie przede wszystkim w Afryce i Południowo-Wschodniej Azji . Prognozuje się, że do 2030 roku liczba ta może wzrosnąć o 250 tysięcy zgonów rocznie spowodowanych m.in. malarią, stresem cieplnym, biegunką i niedożywieniem . W skali globalnej bezpośrednie koszty ekonomiczne...
 • Ponad 200 gramów narkotyków zabezpieczyli ustrzyccy kryminalni podczas przeszukań pomieszczeń na terenie dwóch powiatów. Zarzuty usłyszał już 25-latek, który rozprowadzał substancje zabronione na terenie powiatu bieszczadzkiego.

1 2 43

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.