Dzisiaj jest: 26.5.2024, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Odpowiedzą za nielegalne wytwarzanie alkoholu

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Odpowiedzą za nielegalne wytwarzanie alkoholu
zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Prawie 300 litrów gotowego alkoholu etylowego i 300 litrów tzw. zacieru do jego produkcji, jak również aparaturę do destylacji znaleźli i zarekwirowali wczoraj lescy policjanci. Na terenie prywatnej posesji w miejscowości Bukowiec nielegalnie wytwarzano i sprzedawano alkohol.

Lescy policjanci uzyskali informacje o nielegalnej bimbrowni działającej w jednej z wsi gminy Solina. W czwartek rano, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, dokonano przeszukania posesji, na której zastano 49-letnią właścicielkę. Kobieta dobrowolnie wydała aparaturę do produkcji alkoholu oraz blisko 300 litrów gotowego alkoholu, jak również 300 litrów zacieru w trakcie fermentacji.

Nielegalne wytwarzanie alkoholu jest przestępstwem. Grozi za nie kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jednak nielegalnie produkowany alkohol może sprawić kłopoty również kupującym i spożywającym go osobom.

Pamiętajmy, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy jego składu chemicznego, w związku z tym narażamy się na utratę zdrowia, a nawet życia.
Źródło: KPP Sanok