Dzisiaj jest: 19.9.2019, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Brzozów

1 2 112

Podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Szkół 2018/2019 [ZDJĘCIA]
Podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Szkół 2018/2019 [ZDJĘCIA]
 • Można już składać wnioski o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, czyli tzw. 500+ dla niepełnosprawnych. Jeżeli jesteś uprawniony do świadczenia emerytalno rentowego, wniosek należy złożyć do organu, który wypłaca to świadczenie. Może to być zatem Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS), Wojskowe Biuro Emerytalne...
 • W dniu 15 września br., odbyło się 70 – lecie istnienia klubu GKS „Górnik” Grabownica. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji byłych i obecnych działaczy oraz zawodników Górnika Grabownica. Następnie rozpoczął się piłkarski turniej kobiet. W zawodach wzięły udział następujące zespoły: Besko, Rymanów, Jaśliska oraz Korczyna. Po turnieju nastąpiło otwarcie uroczystości jubileuszowych i...
 • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Brzozowie informuje, że w dniu 17 września br., w rejonie ulic Sienkiewicza, Chopina, Reymonta i ulicy Kwiatowej nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach od 8.00 do 14.00.
 • W piękne wrześniowe popołudnie miłośnicy literatury wysłuchali wybitnych tekstów nowel polskich w ramach akcji Narodowego Czytania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzozowie. Tekst utworu „Sachem” Henryka Sienkiewicza czytali uczniowie Zespołu Szkół w Orzechówce wraz z dyrektor placówki Ewą Niemiec oraz nauczycielami Kamilą Janusz i Małgorzatą Masłyk. Młodzież wykazała się dużym talentem w...
 • W minioną sobotę (7 września) w Bibliotece Publicznej w Turzym Polu odbyła się 8. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Organizatorami akcji były: Szkoła Podstawowa im. prof. W. Pańki w Turzym Polu oraz Biblioteka Publiczna w Turzym Polu.
 • Uroczystą koncelebrowaną mszą świętą w Bazylice Mniejszej w Brzozowie pod przewodnictwem Księdza Dziekana Franciszka Gocha z udziałem o. Kazimierza Farona SJ, Proboszcza Parafii Wniebowzięcia NMP w Starej Wsi rozpoczęły się obchody jubileuszu 20 – lecia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi które odbyły się w dniu 12 września br. Ksiądz Dziekan odnosząc się do jubileuszu...
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej DAR-MED w Brzozowie zaprasza na dzień otwarty Dziennego Domu Opieki Medycznej w Starej Wsi w dniu 15 września 2019 r. (niedziela) od godz. 9.00 do 13.00.
 • Brzozowscy policjanci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie 2019". Fragment noweli Bolesława Prusa pt. „Katarynka” odczytał policjant Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, sierż. szt. Tomasz Hałka.
 • W nocy z dnia 8 na 9 września z samochodów osobowych stojących na placu przy obwodnicy Brzozowa zostały skradzione alufelgi i opony. Właściciel prosi o pomoc wszystkie osoby które posiadają informacje na temat tego zdarzenia lub były bezpośrednimi świadkami. Dla osoby, która pomoże w ujęciu sprawcy/ów przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł.
 • Tegoroczne wakacje były dla nas oraz naszych kolegów i koleżanek z Fundacji bardzo owocne i bogate w różne zajęcia edukacyjne i integracyjne. Było bardzo twórczo i bardzo ciekawie. Jak co roku wakacje w Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak, rozpoczęły się ogniskiem w Brzozowie – Zdroju. W Wiosce Dziecięcej, przy ul. Legionistów w Brzozowie, gdzie z reguły odbywają się warsztaty i...
 • W dniu 7 września 2019 roku przy obiekcie MOSiR w Krośnie odbyły się zawody łucznicze z cyklu II Rudy Pucharu Okręgu Rzeszowskiego. W zawodach wystartowało 85 zawodników z województwa podkarpackiego z następujących klubów: ŁUKS Jedlicze, ŁKS Sagit Humniska, UKS Górnik Humniska, LKS Jar Kielnarowa, SKS Piast 25 Rzeszów, UKS Sajdak Głogów Małopolski, Legenda Rzeszów, UKS Tramp Jarosław LKS Makovia...
 • W dniach 24-25 sierpnia 2019 r w przepięknej scenerii leśnej przy wspaniałej pogodzie na torach Klubu Łuczniczego „Chrobry” w Głuchołazach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie ( 13-15 lat).
 • W dniu 08 września br., na stadionie MOSiR w Brzozowie odbyło się podsumowanie projektu „Dni tradycji i kultury ziemi brzozowskiej” oraz pożegnanie lata.
 • W ramach projektu plaża – zakończenia wakacji z góralskim przytupem odbył się w dniu 7 września br., na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzozowie pod patronatem Burmistrza Brzozowa koncert Kapeli Góralskiej Zbóje poprzedzony dyskoteką pod gwiazdami.
 • Bieg poświęcony pamięci tragicznie zmarłego prezesa NIK prof. Waleriana Pańki już na stałe wpisał się do kalendarza imprez sportowo – rekreacyjnych w gminie Brzozów. Dziś oglądaliśmy już kolejną edycję, która jak co roku przyciąga do naszego miasta miłośników wyścigów z różnych zakątków Polski m.in. z Krakowa, Strzyżowa czy Ropczyc. Na linii startowej stanęło 31 zawodników w tym 6 kobiet....
 • W dniach 4-5 września 2019r. we wszystkich jednostkach OSP działających na terenie gminy Brzozów odbyły się przeglądy operacyjno-techniczne. Przeglądy zostały przeprowadzone przy udziale funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie mł. bryg. Marka Kołodzieja i kpt. Macieja Wielgosa oraz inspektora Tomasza Leśniaka przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Brzozowie.
 • Do poniedziałku 16 września br., włącznie będą przyjmowane wnioski o stypendia szkolne na rok szkolny 2019/2020. Ubiegać się o nie mogą zamieszkali na terenie gminy Brzozów rodzice dzieci uczęszczających do szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Podstawowym warunkiem starania się o stypendium jest kryterium dochodowe, które w przeliczeniu na jedną osobę w rodzinie nie może...
 • Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzozowie zorganizował XXV edycję konkursu „Najaktywniejszy czytelnik wakacji 2019”, promującego czytelnictwo jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu i popularyzującego bibliotekę, miejsca chętnie odwiedzanego w trakcie letniego odpoczynku. Uroczysty finał odbył się 29 sierpnia o godz. 11.00 na który przybyli uczestnicy i ich rodziny.
 • Policja poszukuje właściciela kluczyka znalezionego na terenie gminy Jasienica Rosielna. Właściciel proszony jest o osobiste stawiennictwo w Posterunku Policji w Jasienicy Rosielnej, celem odebrania swojej własności.

1 2 112

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.