Dzisiaj jest: 20.5.2019, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Brzozów

1 2 105

Czytelniczka zrobiła zdjęcie czarnego dymu zionącego z komina zakładowego firmy „Polikat” S.A. Jest powód do niepokoju?
Czytelniczka zrobiła zdjęcie czarnego dymu zionącego z komina zakładowego firmy „Polikat” S.A. Jest powód do niepokoju?
 • PGE Energia Odnawialna S. A. zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Nozdrzec na spotkanie poświęcone zagadnieniu dzierżawy gruntów pod farmy fotowoltaiczne. Z ramienia PGE poprowadzi Dorian Ćwierzona.
 • „Wydobyte z przestrzeni” to tytuł II Wojewódzkiego Konkursu Rzeźbiarskiego ogłoszonego przez Miejsko Gminny Dom Kultury im. F. Kotuli w Głogowie Małopolskim, którego celem jest przegląd dorobku artystycznego rzeźbiarzy – twórców nieprofesjonalnych z terenu województwa podkarpackiego, konfrontacja sposobu widzenia i przedstawiania świata, odkrywanie nowych osobowości twórczych oraz umożliwienie...
 • Wczoraj uczniowie ze szkół podstawowych z całego Podkarpacia rywalizowali w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku wojewódzki etap tego turnieju odbył się w Nozdrzcu. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czarnej. Gospodarze zajęli trzecie miejsce.
 • Ponad 3,5 promila alkoholu miała w organizmie kierująca volkswagenem, która wczoraj została zatrzymana przez policjantów do kontroli drogowej. Okazało się, że kobieta wspólnie ze swoimi znajomymi piła alkohol, a gdy go zabrakło, pojechała do sklepu, by go dokupić. 43-latka za jazdę w stanie nietrzeźwości poniesie odpowiedzialność przed sądem.
 • 11 maja w Izdebkach odbyło się poświęcenie i przekazanie nowego wozu bojowego marki MAN dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebkach. Całkowity koszt zakupu wyniósł 777 360 zł i został pokryty po połowie dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wkładowi własnemu, jaki zapewniła Gmina Nozdrzec.
 • W czwartek 9 maja, w Szkole Podstawowej im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu odbył się I Turniej Tenisa Stołowego „Tenisowa majówka”. Zawody zgromadziły aż 60 uczniów!
 • Maciuś przyszedł na świat 23.08.2011 r. Od urodzenia jest pod opieką lekarzy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Cierpi bowiem na bardzo poważną wadę serca pod postacią dwu-napływowej prawej komory z zarośnięciem zastawki aorty, hipoplazją łuku aorty i malpozycją wielkich pni tętniczych. Pomimo młodego wieku Maciek przeszedł już kilka poważnych operacji na otwartym sercu ratujących...
 • Już 14 maja w Brzozowie pojawi się osteobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia, w którym mieszkańcy będą mogli wykonać bezpłatne badania kości, czyli densytometrię. To jedno z działań profilaktycznych, realizowanych przez Fundację w miastach całej Polski, które zalecane jest na drodze profilaktyki osteoporozy – schorzenia odpowiadającego za pogarszający się stan struktury kostnej, często bezbolesnego.
 • Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie zaprasza na spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniecką - autorką poczytnych , kierowanych głównie do kobiet powieści takich jak: „Zakręty losu” , „Szukaj mnie wśród lawendy”, „Łatwopalni”. Spotkanie odbędzie się w bibliotece w Haczowie 7 maja 2019 r. o godz. 17:00
 • W Brzozowie świętowano dziś 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach „Zasiłki chorobowe, macierzyńskie, opiekuńcze bez tajemnic”, które odbędą się w Oddziale w Jaśle oraz Inspektoratach w Brzozowie, Dębicy, Krośnie i Sanoku.
 • Wczoraj w Domaradzu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów z terenu powiatu brzozowskiego. Zwycięzcami w obu grupach okazali się uczniowie z Nozdrzca. To oni, będą reprezentować powiat brzozowski na szczeblu wojewódzkim.
 • W Niedzielę Wielkanocną o świcie wyrusza procesja rezurekcyjna. Zapowiada ją bicia dzwonów i śpiew pieśni wielkanocnych. Na czele niesiony jest Najświętszy Sakrament, który obnoszony jest trzy razy wokół kościoła. Następnie odprawiana jest rezurekcyjna msza św., w trakcie której rozbrzmiewa radosny śpiew Alleluja na cześć zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad śmiercią. Zapraszamy do obejrzenia...
 • Wielka Sobota to ostatni dzień Triduum Paschalnego. Podczas bogatej liturgii odprawianej po zachodzie słońca m.in. poświęcony jest ogień, woda chrzcielna, oraz odnawiane są przyrzeczenia sakramentu chrztu. Wierni zapalają świecie od Paschału, który symbolizuje zmartwychwstałego Chrystusa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Bazyliki Mniejszej pw. Przemienia Pańskiego w Brzozowie.
 • 19 kwietnia 2019 roku w Wielki Piątek w wieku 48 lat, 28 roku życia zakonnego i 22 kapłaństwa odszedł do Pana BR. PIOTR NOWAK Prezbiter Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
 • Dziś Wielka Sobota. Tradycją tego dnia jest adoracja Chrystusa złożonego do grobu oraz święcenie pokarmów wielkanocnych. Chleb symbolizuje ciało Chrystusa, kiełbasa i wędliny - dostatek zdrowie i płodność, baranek jest symbolem zwycięstwa życia nad śmiercią, z kolei jajka są znakiem odradzającego się życia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Bazyliki Mniejszej pw. Przemienia Pańskiego w...
 • Wielki Piątek to drugi dzień Triduum Paschalnego, wspomina mękę i śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Kościół tego dnia nie sprawuje mszy świętej, a komunia jest udzielana na zakończenie liturgii Męki Pańskiej. Centralnym punktem jest adoracja krzyża. Ostatnią częścią wielkopiątkowej liturgii jest procesja do Grobu Pańskiego. Tego dnia obowiązuje post ścisły, a w wielu parafiach odbywają się...
 • 14 kwietnia w Niedzielę Palmową w sali widowiskowej w Jasienicy Rosielnej można było zobaczyć i przeżyć Misterium Męki Pańskiej z elementami sztuki "Drewniany talerz".
 • Wielki Czwartek obchodzony jest jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy. Tego dnia w kościołach parafialnych odprawiana jest wieczorem Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne i kończy okres Wielkiego Postu. Po liturgii Najświętszy Sakrament jest przenoszony do tzw. Kaplicy Przechowania (Ciemnicy), gdzie odbywa...

1 2 105

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.