Dzisiaj jest: 24.3.2019, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Brzozów

1 2 103

Komunikat: Mieszkańcy gminy Jasienica Rosielna przyjmowanie odpadów komunalnych będzie wstrzymane
Komunikat: Mieszkańcy gminy Jasienica Rosielna przyjmowanie odpadów komunalnych będzie wstrzymane
 • 13 marca w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w plebiscycie Osobowość Roku. Czytelnicy Nowin wybrali osoby, które w 2018 r. wyróżniły się w kulturze, działalności społecznej i charytatywnej, samorządności oraz w biznesie.
 • W dniu 15.03.2019 r. w Domu Strażaka w Nozdrzcu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie ogółem wzięło udział 16 uczestników w dwóch grupach wiekowych: I – klasy 1- 6 szkoły podstawowej i II – klasa 7 szkoły podstawowej oraz gimnazjum.
 • W ostatnim czasie coraz częściej docierają do policjantów informacje dotyczące palących się traw. Wczoraj dwukrotnie brzozowscy funkcjonariusze interweniowali w związku z takimi zgłoszeniami. W obydwu przypadkach niezbędna była pomoc straży pożarnej, która ugasiła rozprzestrzeniający się ogień. Policja apeluje o rozsądek i ostrzega, że wobec sprawców tego rodzaju pożarów, będą wyciągane surowe...
 • Policjanci z brzozowskiej drogówki, podczas weryfikacji karty mapy zagrożeń, prowadzili kontrole drogowe w miejscowości Końskie, ukierunkowane przede wszystkim na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. 27-latek kierujący seatem nie dopuścił się tego wykroczenia, jednak na widok policyjnego radiowozu zatrzymał się i zaczął cofać. Okazało się, że był pijany. Teraz odpowie za to przed sądem.
 • „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” to kolejne spotkanie ze społeczeństwem na terenie powiatu brzozowskiego. Tym razem to mieszkańcy gminy Dydnia mieli możliwość uczestniczyć w debacie społecznej i rozmawiać na tematy związane z bezpieczeństwem. Podczas spotkania poruszono problematykę przestępstw motywowanych uprzedzeniami, program „Dzielnicowy bliżej nas”, Krajową Mapę...
 • Działasz na rzecz innych ludzi w twoim środowisku lub bardzo byś chciał lub chciała? Jesteś wrażliwy/a na problemy współmieszkańców, masz pomysły jak stawić im czoło, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w projekcie Pole Działania.
 • Od 1 kwietnia br. będą obowiązywały nowe godziny pracy Urzędu Miejskiego w Brzozowie. W każdy poniedziałek Urząd będzie czynny od godziny 7.30 do godz. 17:30, we wtorek środę i czwartek od 7.30 do godz. 15.30, zaś w piątek od 7.30 do 13.30.
 • NOZDRZEC. GOBARTO S. A. zaprasza rolników, przedsiębiorców, ale także osoby fizyczne posiadające prawo własności gruntu, na którym możliwe jest wybudowanie budynku inwentarskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą do współpracy w ramach programu GOBARTO 500. Jego celem jest odbudowa produkcji trzody chlewnej. Program realizuje firma ze 100 % polskiego kapitału, dla której rolnik jest ważnym...
 • W Urzędzie Gminy Haczów począwszy od miesiąca kwietnia 2019 roku sprawowane będą dyżury przez pracowników Nadleśnictwa Kołaczyce, mające na celu przyjmowanie i obsługę właścicieli nieruchomości leśnych z terenu Gminy Haczów. Dyżury pełnione będą w Urzędzie Gminy Haczów w siedzibie sołtysa wsi Haczów w każdy drugi i czwarty poniedziałek miesiąca w godz. od 9:00 do 11:00
 • Burmistrz Miasta Sanoka ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań Gminy Miasta Sanoka w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu.
 • 27 marca o godz. 16.30 w sali widowiskowej Brzozowskiego Domu Kultury odbędzie się wykład dr. Piotra Bielenia pt. Profilaktyka sercowo-naczyniowa i onkologiczna. Organizatorzy zapraszają.
 • Wójt Gminy Domaradz informuje, że na dzień 07 kwietnia 2019r. zarządzone zostały wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Sołectwie Golcowa. Głosowanie odbędzie się w Zespole Szkół w Golcowej w godzinach od 8.00 do 16.00.
 • "My Dla Nich! Nie Oni Dla Nas" pod takim hasłem dziś o godzinie 15:00 rusza kolejna, tym razem wielkanocna akcja charytatywna, organizowana przez Ruch Świało-Życie Pomaga. To właśnie Ty możesz pomóc, przekazując chorym dzieciom ozdoby świąteczne np. pisanki, zabaweczki, kolorowanki, kredki, koszyczki, itd. Przyłącz się! Czekamy właśnie na Ciebie!
 • Sprawca piątkowego wypadku w Lalinie najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Na wczorajszym posiedzeniu sąd podjął decyzję o zastosowaniu tego środka zapobiegawczego wobec 18-latka z powiatu brzozowskiego.
 • Ponad 80 zawodników wzięło udział w Turnieju Tenisa Stołowego o puchar Wójta Gminy Domaradz, który rozegrany został 9 marca 2019 r. w hali sportowej w Golcowej. Turniej został zorganizowany przez klub LZS Orły Temidy Domaradz 1989, przy współpracy z Wójtem Gminy Domaradz.
 • Niezapięte pasy bezpieczeństwa były powodem kontroli drogowej 19-latka kierującego oplem. Młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w aucie miał narkotyki. Teraz za posiadanie środków odurzających może mu grozić nawet do lat 3 pozbawienia wolności.
 • W poniedziałek 18 marca w Brzozowie przy ulicy T. Kościuszki i na płycie Rynku obok Ratusza Miejskiego swój przystanek będzie miał słuchobus. W mobilnym studio bez rejestracji będzie można wykonać bezpłatne badanie słuchu. Więcej informacji pod numerem telefonu: 509 994 980.
 • Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie zaprasza przedstawicieli lokalnych społeczności, władz samorządowych, członków stowarzyszeń, organizacji oraz mieszkańców powiatu na debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Debata odbędzie się 19 marca 2019 r. o godz. 11, w Gminnym Ośrodku Kultury w Dydni.
 • Od stycznia 2019 roku, strażacy powiatu brzozowskiego wyjeżdżali 36 razy do pożarów suchych traw i nieużytków. Niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Występuje również bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt. W roku ubiegłym odnotowano 149 434 pożarów, wśród których 48 767 to pożary traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Wypalanie ściernisk,...

1 2 103

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.