Dzisiaj jest: 26.5.2017, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Brzozów

1 2 77

Strzelali łucznicy [ZDJĘCIA]
Strzelali łucznicy [ZDJĘCIA]
 • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w Ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym „Bazgroł 2017”, wkręcili się w bazgrołową zabawę. Była to już ósma edycja konkursu pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.
 • W słoneczne popołudnie odbyły się 20 maja pierwsze gminne ćwiczenia OSP bez zapowiedzenia z inicjatywy Zarządu Gminnego OSP w Nozdrzcu. Ćwiczenia odbyły się w kompleksie leśnym w Izdebkach.
 • W związku z ćwiczeniami obrony cywilnej we wtorek tj. 23 maja 2017 r. w godzinach 13.00 do 13.15 będzie przeprowadzona głośna próba syren w gminie Brzozów.
 • Policjanci i strażacy pracowali na miejscu wypadku drogowego w Turzym Polu. Do zdarzenia doszło w piątek, przed godziną 11. W wyniku wypadku ucierpiał pasażer pojazdu.
 • Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie podinsp. Marek Twardzicki zaprasza mieszkańców gminy Dydnia na debatę społeczną poświęconą problemowi narkotyków, dopalaczy, alkoholu, ich szkodliwości oraz wpływowi jaki mają na organizm ludzki. Debata odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 11, w Zespole Szkół w Dydni.
 • Cellulit, który ze względu na wygląd tkanek nim dotkniętych, jest potocznie nazywany „skórką pomarańczową”, to wróg prawie każdej kobiety. Zastosuj rady dietetyka Naturhouse, a skutecznie pożegnasz problem!
 • 3 maja mieszkańcy Brzozowa mogli spędzić miło czas podczas majówki na brzozowskim rynku, której główną atrakcją był koncert orkiestr dętych. Na estradzie przed publicznością zaprezentowały się orkiestry z Brzozowa, Dynowa, Haczowa i Dydni. Podczas występów do wybranych utworów zatańczyła formacja Tamitu i Cantabile z Brzozowskiego Domu Kultury. Podczas imprezy swoje umiejętności jazdy na rowerze...
 • Zapraszamy na zakupy do marketu budowlano-wykończeniowego PSB Mrówka Eleo-Budmax, mieszczącego się przy ulicy Kościuszki 23 w Brzozowie. Znajdą tu Państwo szereg atrakcyjnych ofert w przyjaznych cenach. Zapraszamy.
 • 2 maja w „Małym Skansenie” Pana Tomasza Kędry w Grabownicy Starzeńskiej odbył się występ Zespołu Tańca Estradowego „GEST” z Brzozowa. Była to jedna z części międzynarodowego projektu o nazwie "Terra Community and Ethics of the Future" realizowanego w ramach programu Komisji Europejskiej, Erasmus+.
 • Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Brzozowie rozpoczęły się od Mszy Świętej w kolegiacie brzozowskiej w intencji Ojczyzny, pod przewodnictwem o. Tomasza Nogaja. Następnie mieszkańcy wraz z orkiestrą, pocztami sztandarowymi, przeszli pod pomnik „Tym, którzy życie Polsce oddali” gdzie odbyła się manifestacja patriotyczna. Delegacje samorządowe gminy oraz powiatu brzozowskiego, młodzież, a także...
 • W Zespole Szkół w Domaradzu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. Bezkonkurencyjni w tym roku, okazali się uczniowie z Nozdrzca. Zobacz materiał filmowy.
 • 29 kwietnia Zespół Tańca Estradowego „GEST” z Brzozowa, brał udział w Podkarpackich Mistrzostwach Formacji Tanecznych w Rzeszowie. Patronatem honorowym Mistrzostwa objęli Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Rzeszowa. Na scenie zaprezentowało się ponad tysiąc tancerzy z Podkarpacia.
 • Wczoraj po południu mieszkanka Brzozowa straciła swoje oszczędności. Starsza kobieta wpuściła do domu mężczyznę, który podawał się za pracownika zakładu energetycznego. Łupem oszusta padło 8 tys. złotych.
 • Kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu wpadł jednak w ręce brzozowskich policjantów. Okazało się, że 37-latek kierujący audi ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a dodatkowo ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
 • Niedziela Wielkanocna z mszą rezurekcyjną, rozpoczyna się o 6.00 rano. Najświętszy Sakrament w uroczystej procesji, trzykrotnie obnoszony jest wokół kościoła – pośród wielkanocnych pieśni i bicia dzwonów kościelnych. Następnie odprawiana jest rezurekcyjna msza św., w trakcie której rozbrzmiewa radosny śpiew „Alleluja” na cześć zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad śmiercią. Jest to najważniejsze święto...
 • Wielka Sobota to ostatni dzień Triduum Paschalnego. Podczas bogatej liturgii odprawianej po zachodzie słońca m.in. poświęcony jest ogień, woda chrzcielna, oraz odnawiane są przyrzeczenia sakramentu chrztu. Wierni zapalają świecie od Paschału, który symbolizuje zmartwychwstałego Chrystusa. Zobacz zdjęcia.
 • Dziś, Wielka Sobota, to czas zadumy, refleksji, oczekiwania na Zmartwychwstanie Pana. Wierni tłumnie od godzin porannych udają się kościołów, gdzie adorują Najświętszy Sakrament umieszczony w kaplicy zwanej Grobem Pańskim. Kapłani tradycyjnie tego dnia święcą pokarmy na wielkanocny stół. Koszyki wypełnione są jajkami, chlebem, wędliną, solą. Znajdują się w nich także chrzan, ciasta oraz baranek.
 • Wielki Piątek, to dzień krzyża. W tym dniu nie sprawuje się Mszy Świętej, celebrowana jest wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej. Wierni wspominają mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Obowiązuje post ścisły. Jak wyglądała uroczystość, obejrzeć możecie w fotorelacji.
 • Wielki Czwartek to pamiątka Ostatniej Wieczerzy, podczas której Jezus Chrystus zapowiedział swoją śmierć. W tym dniu ustanowiony został sakrament Eucharystii i kapłaństwa. Zobaczcie fotorelację z uroczystości w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie.

1 2 77

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.