Dzisiaj jest: 23.9.2018, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Rzeszów

1 2 31

Uwaga, oszuści!
Uwaga, oszuści!
 • PODKARPACIE. IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem.
 • Rozmowa z Moniką Ślusarczyk, dyrektorem oddziału w Polsce amerykańskiej firmy TW Metals, która postanowiła zainwestować w Parku Naukowo – Technologicznym „Rzeszów – Dworzysko” (PNT) prowadzonym przez Starostwo Powiatowe.
 • Podkarpaccy policjanci zatrzymali 45 kierujących, którzy zdecydowali się kierować samochodem mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 16 tys. kierujących pojazdami.
 • Województwo podkarpackie (wszystkie powiaty), IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem.
 • Ponad 3 tys. gości uczestniczyło w I edycji Festiwalu Produktów Podkarpackich, który odbył się 25 sierpnia w Majdanie k. Cisnej. Lokalni przedsiębiorcy zaoferowali najwyższej jakości produkty - miody, sery czy naturalnie tłoczone oleje. Wydarzenie wpisało się w kalendarz obchodów Dnia Polskiej Żywności.
 • Trzy kolejne firmy, w tym jedna o międzynarodowym charakterze, postanowiły wybudować swoje zakłady na terenie PNT. Pieniądze ze sprzedaży w pełni uzbrojonych działek Starostwo Powiatowe w Rzeszowie przeznaczy – jak zwykle – na cele społeczne, czyli m.in.: drogi i mosty, służbę zdrowia oraz edukację.
 • W niedzielę, 2 września, o godz. 10:30 po raz pierwszy w Rzeszowie wystartuje Poland Business Run – największa w kraju charytatywna sztafeta, która środki z zapisów przekazuje na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. Pięcioosobowe zespoły z Podkarpacia pobiegną dla potrzebującego specjalnego sportowego wózka Łukasza Brudka oraz cierpiącej na stwardnienie rozsiane Marii Bułatek. Dystans,...
 • Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zatrzymany razem z kilkoma innymi osobami pił alkohol w mieszkaniu pokrzywdzonego. Pomiędzy nim, a gospodarzem doszło do awantury w wyniku, której pokrzywdzony został ugodzony nożem. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Kilka godzin później policjanci zatrzymali podejrzanego. Sąd zastosował...
 • Zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszało dwóch mieszkańców Rzeszowa. Zatrzymani zaczepili pokrzywdzonego, żądając od niego oddania zakupów, chleba i kilku piw. Gdy ten stawił opór, pobili go, a następnie grozili rozbitą butelka. Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do winy. Grozi im kara do 3 do 15 lat pozbawienia wolności.
 • Lotnictwo i kosmonautyka, motoryzacja, informatyka i telekomunikacja oraz jakość życia – to inteligentne specjalizacje Podkarpacia, które będą promowane w ramach pierwszej kampanii poświęconej promocji gospodarczej regionu. Uroczysta inauguracja kampanii odbyła się 8 sierpnia br. w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa.
 • Rajd Rzeszowski będzie jeszcze bogatszy w ciekawe motoryzacyjne wrażenia. To dzięki temu, że tegoroczna edycja imprezy jest także rundą mistrzostw historycznych, więc na trasach Podkarpacia zobaczymy piękne samochody rajdowe sprzed lat, takie jak m.in. Audi Quattro, Ford Sierra Cosworth czy… Syrena 104 i Polonez. Zawodnicy startujący w Motul HRSMP myślą jednak nie tylko o rywalizacji sportowej,...
 • Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują zaginionego 17-letniego Szymona Kołodzieja, mieszkańca Trzebosi. Zaginiony Szymon Kołodziej wczoraj około godz. 19, podczas spaceru z matką, odjechał rowerem typu górskiego koloru czarnego w kierunku miejscowości Kąty Trzebuskie i zaginął. Do chwili obecnej nie powrócił. Z uwagi na stan zdrowia zaginiony może znajdować się w sytuacji...
 • Blisko 40 tysięcy pasjonatów lotnictwa z Polski i zagranicy wzięło udział w IV Podkarpackich Pokazach Lotniczych w Mielcu. Wydarzenie uświetniły między innymi przeloty F-16, PZL M28 czy śmigłowca Black-Hawk. Blisko 160 przedsiębiorstw zrzeszonych w klastrze Dolina Lotnicza, zatrudniających łącznie ok. 28 tys. pracowników, z powodzeniem kontynuuje 80-letnie lotnicze tradycje Podkarpacia. Wydarzenie...
 • 2 września po raz pierwszy w Rzeszowie wystartuje Poland Business Run – największa w kraju charytatywna sztafeta, która środki z zapisów przekazuje na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. 5-osobowe zespoły z Podkarpacia pobiegną dla potrzebującego specjalnego sportowego wózka Łukasza Brudka oraz cierpiącej na stwardnienie rozsiane Marii Bułatek. Dystans, który musi pokonać jeden zawodnik,...
 • Kontynuowanie aktywności zawodowej i opłacanie składek wpływa na wyższą emeryturę w przyszłości. W jaki sposób ustala się emeryturę i co zrobić aby była ona wyższa? Na te pytania odpowiadają eksperci ZUS podczas telefonicznego dyżuru 2 sierpnia br., w godz. od 10.00 do 12.00 pod numerem telefonu 13 44 379 17.
 • Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój i pozbawienie wolności. Zaatakowali 29-latka, kiedy wchodził do windy. Pobili go i siłą zaciągnęli do mieszkania, gdzie przetrzymywali go przez kilka godzin. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt.
 • W ramach 27. Festiwalu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa, w najbliższą sobotę 21 lipca o godz. 18:00 odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Muzyka Organowa w Jarosławskim Opactwie". Na organach zagra prof. Gabriela Klauza z Lublina, w części kameralnej, z towarzyszeniem organów, zaśpiewa rzeszowski baryton Wiesław Siewierski. Dzień później, w niedzielę 22 lipca...
 • Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj rano w Zarzeczu. W wyniku zderzenia audi z chevroletem, 5 osób zostało rannych. Droga krajowa nr 19 w miejscu zdarzenia była zablokowana.
 • Przedsiębiorczość, produkty lokalne, atrakcje turystyczne i kulturalne - to przykłady walorów i usług z terenu Powiatu Rzeszowskiego, które będą teraz promowane w Polsce pod wspólną marką „Regio Resovia”. Projekt powstał dzięki inicjatywie Józefa Jodłowskiego, Starosty Rzeszowskiego oraz Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych „Aglomeracja Rzeszowska”.

1 2 31

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.