Dzisiaj jest: 4.7.2020, imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda

Rzeszów

1 2 88

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn
Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn
 • Już w najbliższy piątek rozpocznie się kolejna edycja kultowego dębickiego „Kina letniego”. Tym razem organizatorzy przygotowali dla miłośników kina osiem polskich i zagranicznych filmów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Partnerem współfinansującym inicjatywę,jak co roku, jest FFiL Śnieżka SA. Udział w seansie i możliwość zdobycia nagród – to cotygodniowa propozycja dla widzów,...
 • W najbliższą niedzielę (5 lipca) o godz. 11.00 w Nowej Dębie, odbędą się uroczystości złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przysięga odbędzie się na Placu mjr. Jana Gryczmana, na którym słowa roty przysięgi wojskowej wypowie 59 ochotników.
 • Wczoraj z rzeki San, na wysokości mosty kolejowego w Nisku, wyciągnięte zostało ciało mężczyzny. Policjanci ustalają jego tożsamość oraz okoliczności jego śmierci.
 • Policjanci z komisariatu w Trzebownisku poszukują zaginionego Dariusza Miłeka, 53-letniego mieszkańca Nowej Wsi. Zaginiony Dariusz Miłek, w sobotę 27 czerwca br. około godz. 15 wyszedł z domu. Ostatni raz widziany był tego samego dnia około godz. 19 w rejonie kładki dla pieszych nad Wisłokiem w miejscowości Terliczka. Do tej pory nie wrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. W niedzielę 28...
 • Różnorodna kultura, ciekawa historia, unikatowa przyroda – to wiodące motywy tematyczne akcji promocyjnej oraz konkursu fotograficznego skierowanego do mieszkańców polsko-słowackiego pogranicza. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, partnerem – miasto Svidnik.
 • Wtorek – działania przeciwpowodziowe żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wizytował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP spotkał się z żołnierzami w czasie zmagań w Jaworniku Polskim i Birczy. Finalnie zakończył wizytę odwiedzając mieszkańcami Trzcinicy, powiat jasielski oraz pracujących tam żołnierzy 3. PBOT wraz z druhami OSP przy...
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych dostrzega trudną sytuację w jakiej znalazły się osoby poszkodowane w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatni weekend nad Polską, dlatego podejmuje wszelkie prawnie dostępne działania w celu udzielenia pomocy takim osobom.
 • 1 lipca to Międzynarodowy Dzień Psa. W Straży Granicznej na Podkarpaciu służy 56 czworonogów. To niezawodni specjaliści od tropienia, wykrywania przemytu i zapewniania bezpieczeństwa.
 • Dzielnicowi ropczyckiej komendy, podczas kontroli drogowej, u dwóch młodych mężczyzn podróżujących seatem, ujawnili środki odurzające. Jeden z nich narkotyki miał również w miejscu zamieszkania. 19 i 20-latek trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.
 • Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wczorajszych wypadków z udziałem pieszych. W Wólce Niedźwiedzkiej kierujący toyotą potrącił 6-latka. Ranny chłopiec został przewieziony do szpitala. Do drugiego zdarzenia doszło w Głogowie Małopolskim. Kierujący mitsubishi potracił przebiegającego przez jezdnię mężczyznę. 19-letni obywatel Ukrainy z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.
 • 28 czerwca, funkcjonariusze SG z pieszego przejścia granicznego w Medyce zatrzymali na kierunku wejściowym do Polski 50 – letniego obywatela Ukrainy, który był poszukiwany czerwoną notą Interpolu.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych dostrzega trudną sytuację w jakiej znalazły się osoby poszkodowane w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatni weekend nad Polską, dlatego podejmuje wszelkie prawnie dostępne działania w celu udzielenia pomocy takim osobom.
 • Dzisiaj (30 czerwca) upływa termin, w którym można złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek. Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie przez portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
 • W poniedziałek terytorialsi działali na terenie powiatów rzeszowskiego, przemyskiego, przeworskiego, łańcuckiego i jasielskiego. W sumie zaangażowanych na Podkarpaciu było 312 żołnierzy z pięciu batalionów lekkiej piechoty oraz z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia 3.PBOT. Do dyspozycji żołnierzy było 18 samochodów ciężarowych, maszt oświetleniowy oraz piły spalinowe.
 • Tylko w ten weekend łańcuccy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec kierowców, którzy na „podwójnym gazie”, postanowili prowadzić pojazd. W obydwu przypadkach nietrzeźwi kierujący mieli ponad 2 promile alkoholu. W takim stanie jeden z nich udał się na lody.
 • W piątek śmigłowiec Straży Granicznej stacjonujący w Huwnikach uczestniczył w dramatycznej akcji pomocy powodzianom z Brzuski koło Birczy na Podkarpaciu. Helikopter z załogą podkarpackich strażników granicznych był na miejscu kilkadziesiąt minut od alarmu. Uratowano kobietę i mężczyznę uwięzionych w domach przez wielką wodę.
 • Trwa usuwanie skutków nawałnicy, która w piątek przeszła przez powiat łańcucki. Wskutek gwałtownych burz i silnych opadów deszczu, na terenach gmin Markowa i Łańcut, doszło do podtopień budynków mieszkalnych oraz zniszczeń infrastruktury drogowej. Policjanci na bieżąco monitorują miejsca zagrożone powodzią. Sprawdzają drogi, które w niektórych miejscach nadal są nieprzejezdne.
 • Pierwsze, ciepłe dni mogą zachęcać do wypoczynku nad wodą. Nieostrożność, przecenianie własnych umiejętności, czy wypity wcześniej alkohol, mogą być przyczyną tragedii. Wczoraj, w zalewie w Grodzisku Dolnym utonął 35-letni mężczyzna. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.
 • Niedziela – kończą się wybory prezydenckie ale działania żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wciąż trwają. W niedzielę terytorialsi działali na terenie powiatów rzeszowskiego, przemyskiego i przeworskiego. Największa grupa żołnierzy zasiliła powiat jasielski. W sumie zaangażowanych było 500 żołnierzy z pięciu batalionów lekkiej piechoty WOT.

1 2 88

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.