Dzisiaj jest: 21.9.2017, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Rzeszów

1 2 25

Kierowca daewoo miał 3 promile - zatrzymał go świadek
Kierowca daewoo miał 3 promile - zatrzymał go świadek
 • Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Baryczce na drodze krajowej nr 19. W wyniku zdarzenia ciężarowego dafa i osobowego suzuki śmierć poniósł 36-letni kierowca suzuki wagon. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
 • Ostatnie w tym roku odcinki programu „Lato w regionach” z Podkarpacia już w najbliższy weekend. Na zakończenie sezonu Telewizja Rzeszów nada relacje z dwóch plenerowych imprez odbywających się 2 i 3 września. W sobotę TVP3 Rzeszów odwiedzi krośnieńskie lotnisko, na którym odbywać się będą III Podkarpackie Pokazy Lotnicze. W niedzielę plenerowe studio stanie w parku podworskim w Posadzie...
 • Mimo kończących się wakacji twórcy programu „Lato w regionach” nie zwalniają tempa. W sobotę 26 sierpnia ekipa Telewizji Rzeszów z wozami transmisyjnymi odwiedzi Jasło, gdzie odbywać się będzie coroczna impreza Dni Wina. W niedzielę 27 sierpnia, po raz kolejny zawita do Rzeszowa, przekonując, że wolny czas warto spędzić w stolicy Podkarpacia.
 • Jak informuje IMGW burze z gradem wystąpią na Podkarpaciu, w dzień i w nocy 12.08, opady deszczu do 40 mm, porywy wiatru do 100 km/h.
 • Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują zaginionego obywatela Ukrainy, 19-letniego Vasyla Ilnitsky. Zaginiony wraz z matką mieszkał w Rzeszowie. 5 czerwca 2017 r. wyjechał z Rzeszowa w poszukiwaniu pracy. Do 17 czerwca 2017 r. utrzymywał kontakt telefoniczny z matką w Rzeszowie. Od tamtej pory nie nawiązał już żadnego kontaktu.
 • IMGW-PIB ostrzega, podkarpackie, upał od 9.08 do 11.08, temperatura maks. w środę do 31 stopni Celsjusza, w czwartek i w piątek 36 stopni Celsjusza, temperatura min. od 17 do 20 stopni Celsjusza.
 • Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Nienadówce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w wyniku zderzenia suzuki z toyotą, trzy osoby trafiły do szpitala. Droga krajowa nr 19 była zablokowana, przed godz. 15 ruch został przywrócony.
 • W kolejnych odsłonach programu turystycznego „Lato w regionach” TVP3 Rzeszów pokaże relacje z dwóch dużych imprez tematycznych odbywających się na Podkarpaciu w pierwszy weekend sierpnia. W sobotę widzowie TVP3 będą mogli zobaczyć XVIII Festiwal Piosenki Żeglarskiej „ekoCypel 2017” w Polańczyku, a w niedzielę Festiwal Dziedzictwa Kresów zorganizowany w kilku miejscowościach Ziemi Lubaczowskiej i...
 • Policjanci zatrzymali mężczyznę, który samowolnie opuścił zakład karny. Mężczyzna wykonywał niedozorowane prace na terenie hali przy Podpromiu w Rzeszowie, po których nie wrócił do zakładu. Zawiadomieni o tym policjanci rozpoczęli poszukiwania. Po zatrzymaniu mężczyzna usłyszał zarzut samouwolnienia się.
 • Sieć supermarketów spożywczych Intermarché podjęła decyzję o stopniowym wycofywaniu z obrotu jajek kategorii 3, czyli pochodzących od kur z chowu klatkowego. W 2025 r. sieć sprzedawać będzie już tylko jaja pochodzące z chowów alternatywnych (kategorie 0, 1 i 2). Jest to odpowiedź Intermarché na oczekiwania klientów oraz wyraz troski firmy o dobrostan zwierząt.
 • W dniach 19-26 lipca Podkarpacie zamieni się w stolicę XVII edycji Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Przez cały czas, wydarzeniu towarzyszyć będzie Telewizja Rzeszów, która objęła nad nim patronat medialny. Na antenie ukazywać się będą zapowiedzi koncertów odbywających się w ramach festiwalu oraz relacje z ich przebiegu. W piątek, w specjalnym wydaniu wakacyjnego...
 • W lipcu na terenie Nadleśnictwa Dynów wielokrotnie obserwowano tropy niedźwiedzi, zdarzały się też leśnikom spotkania z nimi z większej odległości. Zmierzone przez służby terenowe tropy tego drapieżnika wskazują, że był to około dwuletni, samodzielnie wędrujący osobnik. Na identyfikację wizerunku misia pozwoliła leśna fotopułapka.
 • Wyjątkowego pecha mieli dwaj mieszkańcy powiatu jarosławskiego, którzy zatrzymali samochód przejeżdżający ulicą Langiewicza w Rzeszowie. Za podwiezienie do Jarosławia zaproponowali kierowcy… marihuanę. Okazało się, że mężczyźni zatrzymali nieumundurowany patrol, który przyjechał tam na interwencję.
 • W niedzielę 16 lipca TVP3 wyemituje kolejne odcinki programu „Lato w regionach” z Podkarpacia. Ekipa Telewizji Rzeszów zaprosi widzów z całej Polski do odwiedzania Dukli i okolic.
 • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega podkarpackie, burze z gradem w dzień i w nocy 07/08.07, opady deszczu do 30 mm, porywy wiatru do 90 km/h.
 • Policjanci patrolujący ulice Rzeszowa zauważyli leżącego na chodniku starszego mężczyznę, był nieprzytomny i nie oddychał. Funkcjonariusze wezwali pogotowie. Do przyjazdu karetki prowadzili jego reanimację. Szybka i skuteczna akcja reanimacyjna, podjęta przez funkcjonariuszy, uratowała mu życie.
 • Policjanci z rzeszowskiej komendy ustalili kierującego samochodem ciężarowym, który przejechał przez przejazd kolejowy tuż przed pociągiem osobowym. Podstawą wszczęcia postępowania było opublikowane w internecie nagranie z monitoringu. Na filmie widać, jak kierujący wjeżdża na przejazd kolejowy, bezpośrednio przed nadjeżdżającym pociągiem osobowym.
 • Wyjątkowe pokazy artystyczne i barwne parady, a przede wszystkim wiele niesamowitych emocji i wzruszeń – to wszystko zapewniły mieszkańcom miasta dzieci biorące udział w projekcie Brave Kids. W miniony weekend ze łzami w oczach pożegnały się z Przemyślem.
 • W sobotę 1 lipca w drogowym przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili, że obywatel Ukrainy próbował wywieźć z terytorium Unii Europejskiej samochód marki Mercedes pochodzący z kradzieży. Kilka godzin później również w Korczowej, strażnicy graniczni zatrzymali kradziony silnik pochodzący z Volkswagena.

1 2 25

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.