Dzisiaj jest: 24.3.2017, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Rzeszów

1 2 22

Sportowa rodzina to najlepsza drużyna! [ZDJĘCIA]
Sportowa rodzina to najlepsza drużyna! [ZDJĘCIA]
 • Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali 33-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna ukrywał się na Podkarpaciu. Jest podejrzany o udział w zabójstwie dwojga obywateli Niemiec.
 • Przechodzenie na czerwonym świetle okazało się początkiem poważniejszej sprawy. Policjanci zatrzymali nieuważnego pieszego, który dodatkowo był pijany. Na tym się jednak nie skończyło. Po sprawdzeniu jego danych, okazało się, że jest poszukiwany listem gończym. 38-latek trafił do zakładu karnego.
 • Na drodze wojewódzkiej relacji Lubaczów-Cieszanów, w powiecie lubaczowskim doszło do tragicznego wypadku. Kierująca nissanem zderzyła się z samochodem dostawczym którym kierował 30-letni mieszkaniec Rzeszowa. Kobieta zginęła na miejscu.
 • Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu znaleźli ponad 730 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości niedozwolonych środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 • Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Krzemienica, samochód osobowy zderzył się z pociągiem. Kierująca citroenem zginęła na miejscu.
 • W poniedziałek 20 marca o godzinie 15.00 w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego A0 przy ul. Pigonia 1 (duża aula) odbędzie się spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim - działaczem społecznym, duszpasterzem polskich Ormian, publicystą, pisarzem i poetą. Tematem głównym spotkania będą relacje polsko-ukraińskie ze szczególnym uwzględnieniem Wołynia. Organizatorem jest Stowarzyszenie Młodzi dla...
 • Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Horyńcu - Zdroju ukarali wczoraj mandatem karnym 39 – latka, który nielegalnie przekroczył granicę aby zrobić sobie selfie po stronie ukraińskiej.
 • Wczoraj na drogach naszego województwa policjanci przeprowadzili działania "Trzeźwy poranek". Podczas akcji policjanci sprawdzili trzeźwość blisko 20 tys. kierujących pojazdami. Zatrzymali 30 uprawnień do kierowania. W Krościenku policjanci zatrzymali pijanego kierowcę pasażerskiego busa.
 • Decydując się na służbę w Policji, kobiety muszą zrezygnować z wielu rzeczy, choćby takich jak sukienki i obcasy. W pracy zakładają mundur, przypinają do pasa broń i niezależnie od pory dnia i pogody, pełnią służbę w patrolu, zabezpieczają ślady na miejscach przestępstw, rozmawiają z ofiarami przemocy domowej i gwałtów. Pracę policjantek wspomaga kilkaset kobiet zatrudnionych na stanowiskach...
 • W niedzielę niżańscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. 19-latek kierujący oplem zafirą uzyskał uprawnienia pół roku wcześniej. Drugi kierowca, który nietrzeźwy jechał na dyskotekę odzyskał prawo jazdy w ubiegłym roku, po tym jak kilka lat wcześniej stracił je za jazdę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowców i zabezpieczyli pojazdy.
 • W pierwszy weekend marca Telewizja Rzeszów zaprasza na programy związane z obchodami ważnych dla mieszkańców Podkarpacia rocznic. Sobota 4 marca w TVP3 Rzeszów będzie dniem poświęconym pamięci zmarłego 10 lat temu Tadeusza Nalepy. W paśmie popołudniowym zaplanowano premierę nowego filmu o artyście oraz emisje koncertów z archiwów Telewizji Polskiej. 5 marca emisja nagrania koncertu-spektaklu...
 • W obecności swoich najbliższych oraz kierownictwa podkarpackiej Policji, Wojewody Podkarpackiego i Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego, 31 nowo przyjętych policjantów wypowiedziało 1 marca br., słowa roty ślubowania i odebrało legitymacje służbowe. Uroczystość była również okazją do odznaczeń i wyróżnień.
 • Policjanci ruchu drogowego na Podkarpaciu prowadzili działania "Trzeźwy autobus". Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości ponad 4 tys. kierowców autobusów i busów przewożących pasażerów. Ujawnili 5 kierujących, którzy prowadzili pojazd mimo wypitego wcześniej alkoholu.
 • 9 marca 2017 r. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zaprasza wszystkich studentów oraz mieszkańców Rzeszowa na „II Dyktando Rzeszowskie”. Dyktando organizowane jest w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego. Osoby, które najlepiej poradzą sobie z tekstem zaproponowanym przez Uczelnię, otrzymają tytuł Rzeszowskiego Mistrza Ortografii.
 • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w województwie podkarpackim.
 • „Smog” - to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. O tym jak jest to ważne, przypominają dziś kierowcom policjanci ruchu drogowego. Akcja prowadzona jest także w Przemyślu i Krośnie.
 • Dziś rano w wielu miejscach Podkarpacia jezdnie pokryte były cienką, bardzo zdradliwą warstwą lodu. Od rana podkarpaccy policjanci interweniowali na miejscu ponad 30 kolizji, doszło też do kilku poważniejszych zdarzeń. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Policjanci z Komisariatu Policji w Trzebownisku poszukują 56-letniego Wiesława Dworak ostatnio zamieszkałego w Stobiernej. Wiesław Dworak poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie celem zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego do odbycia kary pozbawienia wolności w związku ze skazaniem za przestępstwo z art 54 § 2 kodeksu karno-skarbowego.
 • IMGW-PIB ostrzega podkarpackie, roztopy od 20.02 do 22.02, wzrost temperatury maksymalnej do 4 °C, opady deszczu 20/21 i 21.02 do 20 mm na dobę.

1 2 22

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.