Dzisiaj jest: 26.9.2020, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Rzeszów

1 2 97

Na lutczańskim szlaku - Podkarpacki Festiwal Organowy edycja online 2020
Na lutczańskim szlaku - Podkarpacki Festiwal Organowy edycja online 2020
 • Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku zatrzymali na gorącym uczynku 33-letnią kobietę, która prowadziła nielegalną uprawę roślin konopi indyjskich oraz posiadała susz marihuany. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, grozi jej teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 • Dostępność cyfrowa, bezpieczeństwo i oszczędności – to najważniejsze zalety naszego nowego portalu samorzad.gov.pl. Zachęcamy wszystkie gminy i powiaty w Polsce, aby do nas dołączyły.
 • Światowy potentat w dziedzinie elektromobilności, firma Phoenix Contact E-Mobility, zakończyła I etap prac przy budowie nowej fabryki. Wykonawcą jest Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. Obiekt wybudowano na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” zarządzanego przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych wdroży na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) nowe rozwiązania usprawniające wnioskowanie o wydanie zaświadczenia A1, potwierdzającego podleganie ubezpieczeniom społecznym w Polsce przez osoby delegowane.
 • Nie żyje rowerzysta, z którym dzisiaj rano zderzył się ford. Do wypadku doszło na drodze powiatowej pomiędzy Wysoką Głogowska, a Głogowem Małopolskim. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.
 • Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa-Jasionki zatrzymali troje obywateli Afganistanu za nielegalne przekroczenie granicy państwa. W procederze pomagał 24-letni obywatel Węgier, który usłyszał zarzut pomocnictwa.
 • Policjanci z Łańcuta pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w poniedziałek nad ranem w Rogóżnie. Wyniku dachowania osobowego peugeota, jedna osoba została ranna.
 • 31-latek z Ropczyc został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna najpierw awanturował się w domu, potem poszedł do swojego krewnego i metalowym prętem uderzył jego psa. Został zatrzymany, miał 2 promile. Usłyszał między innymi zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem. Przestępstwo, którego się dopuścił, zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
 • W miniony weekend blisko 1200 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej brało udział w dwudniowym szkoleniu rotacyjnym. Terytorialsi odbyli szkolenie z zarządzania kryzysowego, wykonywali marsz taktyczny w trudnym terenie oraz ćwiczyli ochronę bazy z wykorzystaniem Bezzałogowych Statków Powietrznych. A już w sobotę rano szeregi brygady zasiliło 68 kandydatów, którzy rozpoczęli...
 • Noc w izbie wytrzeźwień spędził 19-latek, który podczas kontroli drogowej uderzył swoim autem w policyjny radiowóz. Podczas interwencji był agresywny i kilkukrotnie znieważył interweniujących policjantów. Badanie wykazało u niego ponad 1,5 promila. Teraz oprócz kierowania w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji drogowej, odpowie także za znieważenie funkcjonariuszy.
 • Ruszyły zapisy do projektów edukacyjnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Każdy dostosowany jest do wieku uczniów i metod, które są używane na danym etapie kształcenia. Dla młodzieży szkół ponadpodstawowych są to „Lekcje z ZUS”, a dla uczniów szkół podstawowych jest to „Projekt z ZUS”.
 • Podkarpackie Centrum Innowacji zakończyło ocenę formalną 143 wniosków zdrugiego naboru programu grantowego na prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych. Obecnie poszukuje ekspertów, którzy ocenią projekty z podkarpackich uczelni.
 • Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej już po raz drugi zrealizuje szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich w ramach operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich II”. Szkolenia będą okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu produktów lokalnych oraz tradycyjnych, a także prowadzenia bieżącej działalności kół. Nabór potrwa do 25 września br.
 • Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj, w Mołodyczu. Kierujący scanią wraz z naczepą, w celu uniknięcia czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym, zjechał na pobocze drogi, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Droga w miejscu wypadku była nieprzejezdna.
 • Aż 143 ambitnych projektów naukowych z podkarpackich uczelni walczy o łączną pulę 6 milionów złotych w ramach programu grantowego PCI. Dotyczą one m.in. energetyki, transportu, zaawansowanych materiałów, technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz medycznych. Najlepsze z nich mogą otrzymać nawet 200 tysięcy złotych dofinansowania.
 • Kierujący peugeotem zignorował polecenie funkcjonariuszy, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i odjechał. Kilkadziesiąt metrów dalej, wpadł w poślizg i samochód uderzył w skarpę. Z auta wysiadło dwóch mężczyzn i uciekło do pobliskiego lasu. Obaj zostali zatrzymani. Okazało się, że kierujący peugeotem był pijany i nie miał prawa jazdy.
 • O 64 km/h dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym przekroczył 54-latek kierujący skodą. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Dębiccy policjanci, za nadmierną prędkość, zatrzymali prawa jazdy także 8 innym kierowcom. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
 • Wprowadzenie internetowego systemu rezerwacji wizyt przez wydział komunikacji Starostwa Powiatowego w Rzeszowie okazał się strzałem w dziesiątkę. Dlatego teraz wydział poszerza zakres swoich działań i odtąd mieszkańcy miejscowości oddalonych od stolicy Podkarpacia również będą korzystać z tego udogodnienia.
 • Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie oraz Phoenix Contact E-Mobility, działający w obszarze elektromobilności, wspólnie świętowały dzisiaj zakończenie pierwszego etapu budowy fabryki na terenie Parku Naukowego-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. Konstrukcję hali i pokrycie jej dachem wykonano zaledwie w dwa miesiące. Od pierwszego kwartału przyszłego roku Phoenix Contact...

1 2 97

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.