Dzisiaj jest: 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Wydarzenie

Premiera spektaklu: "La belle Gabrielle. Portret damy"

Dodano:
Data wydarzenia: Lokalizacja: Grabownica Starzeńska, sala OSP
Premiera spektaklu: "La belle Gabrielle. Portret damy"
26 listopada w Grabownicy kolejne wydarzenie kulturalne. Spektakl teatralny przedstawiający historię barwnego życia grabownickiej arystokratki, zapamiętanej przez historię jako La belle Gabrielle. Realizatorzy tego przedsięwzięcia opowiedzą nam niezwykłą historię, w której przypomną i uhonorują niesłusznie zapomnianą dziś osobę Katarzyny Starzeńskiej, żony Ksawerego – celebrytki z I poł. XIX w., Europejki z krwi i kości, która dzięki swej urodzie, intelektowi i rzadkim zdolnościom brylowała na ówczesnych salonach naszego kontynentu, wpływając na życie polityczne, kulturalne i towarzyskie swoich czasów. Pozostała nam po niej niezwykła pamiątka – portret pędzla François Gerarda – nadwornego malarza Napoleona Bonaparte; obraz obecnie znajduje się w zbiorach Lwowskiej Galerii Sztuki.

Spektakl realizują ludzie od lat związani z teatrem, więc warto zobaczyć rezultat ich bez mała półrocznej pracy. Serdecznie zapraszamy!

Nasza strona interenetowa: kawiarenka.grabownica.pl
Facebook: www.facebook.com/kawiarenka.grabownica
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.