Dzisiaj jest: 18.4.2024, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Rzeszowianka Dominika Kulaga wywalczyła WICEMISTRZOSTWO POLSKI na dystansie 50 m stylem grzbietowym [ZDJĘCIA]

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!
Rzeszowianka Dominika Kulaga wywalczyła WICEMISTRZOSTWO POLSKI na dystansie 50 m stylem grzbietowym [ZDJĘCIA]

W dniach 01-03 kwietnia 2022 r. w nowoczesnym Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej "Zatoka Sportu" odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski (AMP) w pływaniu kobiet i mężczyzn. KU AZS Collegium Humanum reprezentowała Dominika Kulaga studentka III roku Psychologii FiliI w Rzeszowie. Tegoroczne AMP, które są największą akademicką imprezą sportową na obiektach zamkniętych, stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Wzięło w nich udział ponad 900 studentów z 83 uczelni, a wśród zgłoszonych zawodników byli uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz wielu medalistów mistrzostw Polski.

Już w pierwszym dniu mistrzostw Dominika Kulaga awansowała w sesji porannej do Finału A i wywalczyła brązowy medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym w klasyfikacji generalnej.  Uległa jedynie Paulinie Peda (mistrzyni i rekordzistce Polski, olimpijce z Tokio 2021) oraz Zuzannie Herasimowicz (uczestniczce Mistrzostw Świata w Pływaniu w 2019 roku). Dominika Kulaga wywalczyła jednocześnie na tym dystansie najlepsze miejsce wśród uczelni niepublicznych.
 
Drugi dzień Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu w Łodzi przyniósł  kolejny wspaniały sukces. Dominika, również w porannych eliminacjach awansuje do finału A i w biegu finałowym pokonuje liczne utytułowane zawodniczki, nieznacznie ustępując jedynie Zuzannie Herasimowicz (uczestniczce mistrzostw świata w pływaniu w 2019 roku). Zdobywa tytuł Wicemistrzyni Polski oraz srebrny medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym w klasyfikacji generalnej.  Jednocześnie studentka również na tym dystansie wywalczyła najlepsze miejsce wśród uczelni niepublicznych. Co więcej zapewniła swojej uczelni 10 miejsce w rankingu medalowym, pomimo mocnej konkurencji: ponad 900 zawodników z 83 różnych uczelni!
 
Rzeszowianka na co dzień trenuje w UKS Feniks Dębica pod czujnym okiem Trenera Kacpra Fary.  Na sukcesy ciężko pracuje każdego dnia. Na swoim koncie ma złote, srebrne i brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodzieżowców na dystansach 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem klasycznym. Dominika to specjalistka stylu grzbietowego. Wielokrotnie powoływana w skład pływackiej  kadry narodowej. Dla zawodniczki to nie jest jeszcze koniec sezonu. Obecnie przygotowuje się do startu m.in. w Letnich Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu oraz do Europejskich Igrzysk Akademickich w Pływaniu.
Źródło: Informacja Prasowa