Dzisiaj jest: 27.10.2021, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Narodowe Czytanie 2021 za nami [ZDJĘCIA]

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Narodowe Czytanie 2021 za nami [ZDJĘCIA]

W ramach X edycji Narodowego Czytania odbyło się 14 września br. w Muzeum Regionalnym w Brzozowie wspólne czytanie sztuki Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Akcja organizowana jest od 2012 r. pod patronatem pary prezydenckiej.

Po przywitaniu i wysłuchaniu krótkiej genezy utworu, w scenerii wnętrza muzeum przypomniane zostały fragmenty dzieła. Słuchaczami byli sekretarz gminy Brzozów Waldemar Och, uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzozowie wraz z nauczycielami oraz mieszkańcy. W postać Anieli Dulskiej wcieliła się nauczycielka Zespołu Szkół Budowlanych Halina Baran. Obok niej na scenie pojawili się: mł. bryg. Jacek Kędra z Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie (Zbyszko), Otylia Barnik (Hesia), Martyna Sowińska (Mela), asp. szt. Monika Dereń z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie (Juliasiewiczowa), Mariola Pilszak radna Rady Miejskiej w Brzozowie  (Lokatorka) i Renata Suwała (Hanka).


Na zakończenie sekretarz Waldemar Och podziękował organizatorom oraz uczestnikom, wręczając pamiątkowe dyplomy. W przyszłym roku lekturą 11. Narodowego Czytania będą  „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Już dziś serdecznie zapraszamy.
Źródło: UM Brzozów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.