Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Grzane Wino, U STUDNI – spektakl muzyczny

Dodano: 3 lata temu
Redakcja poleca!
Grzane Wino, U STUDNI – spektakl muzyczny

Już 30 maja 2021 r. zapraszamy na niezwykłe wydarzenie na żywo do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Podczas muzycznego spotkania o godz.18.00 i 20.30 z udziałem zespołów Grzane Wino oraz U Studni, będzie można przenieść się w zupełnie inny świat. Obie grupy podczas swego wystąpienia zaprezentują podobną tematykę muzyczną, ale wzbogaconą o różne style, nastroje i wrażliwość.

Specjalnie dla wszystkich Fanów, o godz. 17.00 oraz po godz. 22.00 przygotowaliśmy niespodziankę - meeting, podczas którego będzie można porozmawiać z wykonawcami, zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz kupić płyty z autografami. Bilety na tą wyjątkową przygodę muzyczną można nabyć na platformie kup bilecik – liczba miejsc ograniczona.

KUP BILECIK: Grzane Wino, U STUDNI

Grzane Wino to zespół, poruszający się w nurcie ballady folkowej, piosenki turystycznej i poetyckiej. Posiada na swoim koncie kilkanaście sukcesów festiwalowych, w tym zagranicznych, koncert w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Nagrał dwie płyty „Bieszczady” i "Zielone pudełko", na których są zarejestrowane przede wszystkim studyjne wersje utworów prezentowanych na festiwalach i koncertach w latach 2016-2020. Autorką większości tekstów jest Bożena Spryńska a także Marcin Iżela. Aktualnie artyści pracują nad 3-cim albumem, który już niebawem ukaże się na rynku. Do tego momentu grupę można także usłyszeć na platformach muzycznych.

 
Zespół U STUDNI istnieje dopiero od 2012 roku, ale ich muzyczna historia trwa już bardzo długo. Ryszard Żarowski, Ola Kiełb-Szawuła i Darek Czarny byli przez wiele lat muzykami Starego Dobrego Małżeństwa. Ola Kiełb–Szawuła łączy swoje drogi z Wyspą i zespołem Do Góry Dnem. Darek Czarny był gitarzystą grupy Bohema, obecnie z Rafałem Nosalem współtworzy duet Czarny Nosal. Na scenie tworzą ciepłą, klimatyczną atmosferę. Piosenka literacka, poezja śpiewana, kraina łagodności – tak można nazwać wykonywaną przez nich muzykę. W swoich piosenkach wykorzystują teksty poetów Adama Ziemianina, Krzysztofa Cezarego Buszmana, Edwarda Stachury, a także własne.
Źródło: Materiały nadesłane