Dzisiaj jest: 17.4.2021, imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący toyotą, który podróżował krajową 19 przez Miejsce Piastowe. Mężczyzna został ujęty przez świadka, który uniemożliwił nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie jazdy i powiadomił Policję.

Wczoraj po godz. 14, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację, że w rejonie skrzyżowania dróg krajowych nr 19 i 28 w Miejscu Piastowym, doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Kierowca toyoty miał trudności z utrzymaniem właściwego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenie u jadącego za nim świadka. Kiedy toyota zatrzymała się w rejonie dojazdu do ronda, zgłaszający podbiegł do pojazdu i wyjął ze stacyjki kluczyki.

Świadek natychmiast zaalarmował dyżurnego krośnieńskiej jednostki, gdyż siedzący za kierownicą toyoty mężczyzna, znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 51-letniego mieszkańca gminy Dukla wykazało w jego organizmie około 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony. 


Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.
Źródło: KMP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.