Dzisiaj jest: 17.4.2021, imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Zarzuty dla byłej pracownicy banku

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Zarzuty dla byłej pracownicy banku
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Krośnieńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą realizowali sprawę nieuprawnionego udostępnienia danych objętych tajemnicą bankową. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów byłej pracownicy banku. 28-letniej podejrzanej grozi milionowa kara grzywny oraz więzienie.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą krośnieńskiej komendy, działając we współpracy z departamentem bezpieczeństwa jednego z największych banków w kraju, przerwali nielegalny proceder udostępniania danych objętych tajemnicą bankową.

Funkcjonariusze ustalili, że nieuczciwa pracownica banku przez kilka tygodni ujawniała osobie nieuprawnionej informacje dotyczące historii operacji realizowanych na jednym z rachunków bankowych. 28-latka została zwolniona z pracy i naraziła się na poważne problemy.


Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów dla byłej pracownicy banku. Za udostępnianie danych objętych tajemnicą bankową podejrzanej grozi kara grzywny do miliona złotych oraz 3 lata więzienia. Wobec 28-letniej mieszkanki powiatu krośnieńskiego zastosowano zabezpieczenie majątkowe w kwocie ponad 160 tysięcy złotych.
Źródło: KMP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.