Dzisiaj jest: 28.11.2020, imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Pomóżmy 11-letniej Natalii z Sanoka w walce z chorobą

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!
Pomóżmy 11-letniej Natalii z Sanoka w walce z chorobą

Natalia ma 11 lat i pochodzi z Sanoka w województwie podkarpackim, kocha muzykę, zwierzęta i chce spełniać swoje marzenia oraz rozwijać swoje pasje jak każde dziecko. Natalia walczy jednak z rzadkimi nieznanymi chorobami trawiennymi metabolicznymi i nietolerancjami pokarmowymi, które obecnie znajdują się w trakcie długiej i kosztownej diagnozy.

Objawy choroby to bóle brzucha, wymioty i nietolerancje pokarmowe.  Walka o diagnozę chorego na nieznaną chorobę rzadką jest niestety długa i kosztowna.  Koszty np. wielu konsultacji, badań ( np. genetycznych), specjalistycznej diety w przypadku nietolerancji pokarmowych laktozy/fruktozy oraz dojazdu na wiele wizyt w szpitalach w całej Polsce są niestety nierefundowane. Natalia posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Dzięki ofiarności darczyńców, głównie z Podkarpacia w 2019 roku Fundacji udało się sfinansować dziewczynce badanie genetyczne i kilka konsultacji medycznych. Niestety to nie pozwoliło jej zdiagnozować do końca (badanie wykazało gen odpowiedzialny za nietolerancję laktozy) i to nie koniec walki o diagnozę Natalii, która ciągle stara się poznać na co jest chora. Dziewczynce pilnie potrzebne są dalsze badania i diagnostyka oraz wymaga bardzo drogiego pełnopłatnego specjalistycznego żywienia (nietolerancje  fruktozy, glukozy, laktozy ) . Aby żyć potrzebuje częstych konsultacji i wizyt lekarskich u specjalistów w Rzeszowie i w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym  w Krakowie oraz lekarzy chorób metabolitycznych w Rzeszowie i Krakowie.

W dobie Koronowirusa (COVID-19) i utrudnionego dostępu do niektórych ośrodków medycznych niestety konieczne są również wizyty prywatne. Obecnie Natalia znajduje się m.innymi pod opieką lekarza pediatry gastroeterologa i chorób metabolicznych z Niepublicznej Przygodni specjalistycznej Rzelek w Rzeszowie. Niezbędne są również np. badania w kierunku nietolerancji histaminy, badania w kierunku tarczycy i trzustki, badania wątrobowe, niezbędny jest zakup dziecięcej ortezy tułowia i inne zalecane przez lekarzy konsultacje, badania oraz badania genetyczne jeśli będzie to niezbędne. Nadal rozszerzana jest także diagnostyka nietolerancji i Natalia musi zrobić kolejne badania w tym zakresie, niestety są one płatne. Rodziców dziewczynki nie stać na finansowanie tych wszystkich wydatków z funduszy prywatnych. Dlatego prosimy Państwa o wsparcie Natalii i jej diagnostyki. Pomóżmy jej w tej diagnozie.  Dziękujemy za okazane serce i wsparcie, w tych trudnych obecnie czasach pandemii COVID-19 dla chorych na choroby rzadkie. 


https://pomagam.pl/diagnozanatalia

Jeśli któryś z darczyńców woli przekazać darowiznę za pośrednictwem przelewu oczywiście istnieje taka możliwość, w takim przypadku nr rachunku bankowego Fundacji:

Fundacja Nieskończone Możliwości
ul. Rydygiera 29/21 30-695 Kraków,
Bank Pekao SA 38124014441111001068583607, wpłaty 
koniecznie z dopiskiem "na rzecz leczenia i diagnostyki Natalii" „ dla Natalii Kobylarskiej”.  

Dziękujemy za Państwa wsparcie w tej walce o diagnozę. Dziękujemy za każdą darowiznę na rzecz Natalii.
 

Z poważaniem
Marcin Mleczko
Fundacja Nieskończone Możliwości
 
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.