Dzisiaj jest: 28.11.2020, imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Podejrzana ciężarówka nie opuściła UE

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!
Podejrzana ciężarówka nie opuściła UE

16 listopada funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Medyce nie zezwolili na wyjazd z Polski ciągnika siodłowego zarejestrowanego w Turcji. W trakcie kontroli wykryto ingerencję w pole numerowe pojazdu. Sprawę do dalszego prowadzeni przejęła Policja.

16 listopada przed północą, do odprawy granicznej na wyjazd z Polski, stawił się kierujący ciężarówką obywatel Turcji. W trakcie szczegółowej kontroli pojazdu, funkcjonariusze  stwierdzili  ingerencje w pole numerowe ciągnika siodłowego. Przerobienie numeru identyfikacyjnego VIN potwierdziły specjalistyczne urządzenia. Turecki kierowca nie potrafił odnieść sie do ujawnionego fałszerstwa. Twierdził, że pracuje dla firmy i wykonuje zlecenie wyjazdu na Ukrainę.

Ponieważ zaistniało uzasadnione podejrzenie, że ciągnik siodłowy może być kradziony, dalsze prowadzenie sprawy przejęła Policja z Medyki.
Szacunkowa wartość pojazdu to ponad 200 tys. złotych.


Od początku tego roku (2020) na podkarpackiej granicy państwowej funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali ponad 60 sztuk podejrzanych pojazdów. Jest to spadek tego rodzaju zdarzeń o ponad połowę w stosunku do  analogicznego okresu roku ubiegłego.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.