Dzisiaj jest: 22.9.2020, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

PGE Energia Odnawialna wspiera instytucje pozarządowe na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!
PGE Energia Odnawialna wspiera instytucje pozarządowe na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, przekazała Polskiemu Towarzystwu Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu oraz Fundacji im. dr Mirona Lisikiewicza na Rzecz Pomocy dla Szpitala w Lesku po 10 tysięcy zł jako wsparcie dla ich charytatywnej działalności.

Środki, które zostały przekazane podczas otwarcia nowej farmy fotowoltaicznej PGE w Lesku mają być wykorzystane na konkretne cele. Polskiemu Towarzystwu Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu pomoże w realizacji całorocznego programu „Dajmy szansę na lepsze życie osobom z autyzmem i innymi wadami rozwojowymi”. Fundacja im. Dr Mirona Lisikiewicza przeznaczy z kolei całą otrzymaną darowiznę na zakup sprzętu medycznego dla szpitala w Lesku.

Spółka PGE Energia Odnawialna, jako lider w zakresie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych w Polsce, dba o to, by prowadzić swoją działalności według najwyższych standardów. Staramy się by rozwój naszej firmy opierał się na zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego angażujemy się w inicjatywy podnoszące jakość życia mieszkańców terenów, na których znajdują się nasze aktywa – mówi Marcin Karlikowski, prezes PGE Energia Odnawialna.


Polskie Towarzystwu Walki z Kalectwem to jedna z najstarszych organizacji pozarządowych w Polsce, zajmująca się kompleksowo rehabilitacją osób niepełnosprawnych. Fundacja im. Mirona Lisikiewicza od 10 lat pozyskuje środki na wsparcie działalności szpitala w Lesku.

Spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 2 farmy fotowoltaiczne. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2323,1 MW.
Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.