Dzisiaj jest: 22.9.2020, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Męskie rekolekcje w Krośnie

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Męskie rekolekcje w Krośnie

Już po raz drugi odbędzie się szczególne wydarzenie dedykowane dorosłym mężczyznom. Uczestnictwo w rekolekcjach to wyjątkowa okazja do duchowej odnowy i pogłębienia wiary.

Warto zapoczątkować w swoim życiu zmianę, która umacniać będzie duchową moc mężczyzny poprzez świadomą więź z Bogiem oraz pozytywnie wpływać na relacje z samym sobą oraz z innymi.

Męskie rekolekcje to również czas wyjątkowej, pogłębionej refleksji w odniesieniu do roli mężczyzny w dzisiejszym świecie, jego obowiązków stanu ( w tym bycie mężem, ojcem, szefem, współpracownikiem czy kapłanem).

Mężczyźni dzisiaj stoją przed wieloma ogromnymi wyzwaniami i mają szczególną rolę do spełnienia. Warto kształtować swój charakter w duchu wartości, które przełożą się na umocnienie męskiego ducha.

Rekolekcje odbędą się w dniach od: 02 – 04 września 2020 roku w kościele oo. Franciszkanów w Krośnie - Parafia
nawiedzenia Najświętszej Marii Panny przy ulicy Franciszkańskiej 5. Startujemy każdego dnia rekolekcji o godzinie: 22.00. Zakończenie: około godziny 24.00

Nad przebiegiem rekolekcji czuwa o. Jacek Wójtowicz- przekraczający schematy charyzmatyczny franciszkanin, pasjonat aktywności fizycznej, ekstremalny maratończyk, podejmujący wyzwania podczas takich wydarzeń jak RUNMAGEDDON SAHARA, czy ŁEMKOWYNA ULTRA-TRAIL.

Ojciec Jacek jest również propagatorem i współtwórcą festiwali muzycznych i wydarzeń kulturalnych takich jak "Muzyka młodych" u Franciszkanów w Sanoku i "Jeden Bóg - Wiele kultur".


Prowadzącym rekolekcje w tym roku będzie ks. Roman Chyliński – michalita, wieloletni ojciec duchowny w seminarium, posługiwał wśród młodzieży przestępczej, prowadził Dom Dziecka i Liceum Katolickie. Ksiądz Roman Chyliński posiada również doświadczenie jako egzorcysta.

Ramowy program rekolekcji obejmuje Adorację NS, świadectwa i Mszę św. z konferencją. Szczegóły:

22.00 – 22.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.
22.30 – 22.50 – Świadectwo Barbary i Krzysztofa Piech cz I.
22.50 – Przygotowanie do liturgii.
23.00 – Eucharystia.
24.00 – Zakończenie dnia rekolekcji.

Tematyka poszczególnych dni znajduje się na plakacie.

https://krosno.franciszkanie.pl/2020/08/27/ii-rekolekcje-dla-mezczyzn-we-wrzesniu/#more-14913

Inicjatorem rekolekcji w Krośnie jest Wspólnota Męska Strona Rzeczywistości rejonu Krosno (MSR). Wspólnota MSR to styl życia, którego podstawą jest chęć wspólnego rozwoju i poszukiwanie prawdy w oparciu o lekturę Ewangelii. Jest to unikatowy model wszechstronnego rozwoju męskości, który został wypracowany przez lata prób i poszukiwań. W Męskiej Stronie Rzeczywistości odnajdzie się każdy mężczyzna gotowy do podejmowania wyzwań i przekraczania siebie. MSR jest pomysłodawcą i organizatorem wielu inicjatyw i wydarzeń takich jak Ekstremalna Droga Krzyżowa czy Szlachetna Paczka.
Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.