Dzisiaj jest: 14.8.2020, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Urząd Miejski w Brzozowie, Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa informuje, że w dniach od 4 do 7 sierpnia 2020 r. mieszkańcy gminy Brzozów mogą nieodpłatnie dostarczyć meble i inne odpady wielkogabarytowe do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdującego się przy ul. Legionistów 10 w Brzozowie.

Ponadto informuje się, że na bieżąco przyjmowany jest w PSZOK-u kompletny zużyty sprzęt  elektryczny i elektroniczny. Sprzęt niekompletny nie będzie przyjmowany.

Odpady wielkogabarytowe – to odpady o dużych lub nietypowych rozmiarach, takie jak: meble (szafy, stoły, krzesła, sofy, komody), dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów, wyposażenie wnętrz.

NIE SĄ odpadami wielkogabarytowymi: odpady budowlane z jakiegokolwiek demontażu, rozbiórki czy przebudowy, panele, okna, płoty, grzejniki, płytki, rolety, zużyte opony, części samochodowe, motocyklowe itp. (opony, zderzaki, szyby samochodowe, akcesoria),  kosiarki spalinowe, rury kanalizacyjne PCV , materiały niebezpieczne (opakowania po farbach, lakierach, olejach samochodowych, klejach, lampy fluorescencyjne – świetlówki) .

Godziny otwarcia PSZOK:
– poniedziałek: od 7.30 – 17.30,
– wtorek – piątek: od 7.30 – 15.00.

Źródło: UM Brzozów / Dominik Rzepka / Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa
Komentarze
 • ...
  Po raz kolejny zbiórka odbywa się od wtorku do piątku, kiedy PSZOK jest krócej czynny. Weźcie pod uwagę, że większość ludzi pracuje w tych godzinach. Dlaczego zbiórka nie zaczyna się od poniedziałku? Druga sprawa, za wywóz śmieci sporo płacimy a sami musimy wywozić odpady wielkogabarytowe. Dodatkowy koszt dla tych, którzy nie mają czym tego przewieźć.
  Wiewiórka / 2020-07-28 17:38 15 [+] 4 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Ekologia ....
  Płacimy nie małe pieniądze za śmieci, i musimy je dostarczyć do punktu ? A co ma zrobić ktoś kto nie ma czym zawieść np ktoś starszy... A zresztą hu.... Z waszą segregacją bo jeśli nie można zdać starych okien czy opon oto to ludzie i tak będą to wypieprzać do lasu.... Co sam dostrzegam.... Ekologia od siedmiu bolesci .... O kasę się tylko hu**ą rozchodzi
  Xxx / 2020-07-29 08:24 7 [+] 5 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Cwaniaki
  Proszę bardzo ale cwaniaki, nie dość że płacimy za "wywóz" śmieci najwięcej w okolicy to sami musimy te śmieci wywieźć. Za worki na śmieci musimy płacić, zresztą nielegalnie ! Za opony musimy płacić (tylko w naszej gminie). Poprzewracało się im w głowach ! Wyrzucam w krzaki !!!!!!!!!!
  babka rozalia / 2020-07-30 18:46 2 [+] 7 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.