Dzisiaj jest: 29.5.2020, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Terytorialsi z Podkarpacia razem z PCK dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!
Terytorialsi z Podkarpacia razem z PCK dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w ubiegłym tygodniu wspierali Polski Czerwony Krzyż. W ciągu jednego dnia żołnierze przetransportowali ponad 13 ton żywności z magazynów w Strzyżowie do Oddziału Rejonowego PCK w Jaśle.

Ponad 13 ton produktów żywnościowych żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przewieźli z magazynów Polskiego Czerwonego Krzyża w Strzyżowie do podopiecznych Oddziału Rejonowego PCK w Jaśle. Dystrybucję w zakresie załadunku, transportu i rozładowania 25 palet żywnościowych przeprowadzono w piątek ubiegłego tygodnia. Działania wykonywali żołnierze 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy w podległym im rejonie odpowiedzialności służbowej.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej włączyła się do wsparcia działań administracji publicznej na wniosek wojewody podkarpackiego Pani Ewy Leniart. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, żołnierze dębickiego batalionu stanęli na wysokości zadania.

– Staramy się odpowiadać na wszystkie prośby. Pomagamy wszędzie tam, gdzie samorządy, placówki medyczne, OPS i DPS oczekują naszego wsparcia. Terytorialsi w tym trudnym czasie wspomagają żołnierzy AK, podziemia niepodległościowego oraz osoby starsze. Ich zadania związane są z dostarczeniem zakupów, żywności, leków, ciepłych posiłków, ale jak sami mówią służą często wsparciem niematerialnym, dobrym słowem czy zwykłą rozmową. Wsparcia w zakresie dystrybucji żywności udzielamy również dla Gminnych i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, Caritas czy PCK. Do tej pory dla potrzebujących osób żołnierze z banków żywności i magazynów centralnych dostarczyli ponad 300 ton produktów. Żołnierze mojej Brygady często pozytywnie zaskakują mnie swoją pomysłowością i inicjatywą w niesieniu pomocy społeczeństwu i dla naszej małej Ojczyzny” – mówił płk Dariusz Słota - dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.


 
Od 18 marca WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest blisko250żołnierzy z Podkarpackiej Brygady. Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.
Źródło: Materiały nadesłane / Zdjęcia: szer. OT Jakub Dróżdź / Tekst: kpt. Witold SURA - Rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.