Dzisiaj jest: 29.3.2020, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Starsza kobieta oszukana metodą "na policjanta"

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!
Starsza kobieta oszukana metodą "na policjanta"
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Oszuści wykorzystują różnego rodzaju metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Często podają się za policjanta twierdząc, że dzwonią w imieniu członka rodziny, który spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy na kaucję. W ostatnich dniach w ten sposób wyłudzono pieniądze od 81-letniej mieszkanki Przeworska.

81-latka z Przeworska, uwierzyła oszustom i przekazała oszczędności w kwocie ponad 100 000 zł. Kobieta była przekonana, że pomogła synowi. Po rozmowach z członkami rodziny zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

W środę około godz. 11, na telefon stacjonarny kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za jej syna. Twierdził, że jest sprawcą wypadku drogowego i aby uniknął kary więzienia musi wpłacić kaucję. Następnie słuchawkę przejął inny mężczyzna, który podał się za policjanta i polecił kobiecie przekazać umówioną kwotę kurierowi.

Po niedługim czasie pod jej dom podszedł mężczyzna w wieku około 30 lat i przedstawił się, jako „kurier”. Nieświadoma kobieta przekazała mu pieniądze, zgodnie z wcześniejszym poleceniem wydanym przez dzwoniącego „policjanta”.


Funkcjonariusze Policji co do zasady nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach. Nigdy też nie żądają wypłaty pieniędzy, nie wnoszą o ich przekazanie, dokonanie wpłaty na określone konto, czy pozostawienie we wskazanym miejscu.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą  do domu bądź dzwonią podając się za członków rodziny, znajomych lub za pracowników różnych instytucji. Przestrzegamy również przed przekazywaniem jakichkolwiek pieniędzy, czy innych rzeczy wartościowych osobom obcym. Prosimy również, aby rodziny osób starszych informowały je o tego typu zagrożeniach ze strony oszustów, wskazując sposób postępowania w podejrzanych sytuacjach.
Źródło: KPP Przeworsk
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.