Dzisiaj jest: 26.2.2020, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Kierowcy! Jest ślisko!

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Kierowcy! Jest ślisko!

Opady marznącego deszczu ze śniegiem i niska temperatura spowodowały, że na drogach powiatu bieszczadzkiego pogorszyły się warunki drogowe, w wielu miejscach może być ślisko. Wobec tego policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych.

Na drogach powiatu bieszczadzkiego jest ślisko. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożnie.
 
Pamiętajmy, że przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami - im gorsze warunki tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić wykonując manewry wyprzedzania, wymijania czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych.

 
Pieszym również przypominamy, aby nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.
 
Pamiętajmy, że dodatkowym zwiększeniem naszego bezpieczeństwa będzie wyposażenie siebie i swoich bliskich w elementy odblaskowe.
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.