Dzisiaj jest: 26.2.2020, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

"Wpadł" z podrobionym prawem jazdy

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!
"Wpadł" z podrobionym prawem jazdy

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mężczyźnie, który posłużył się podrobionym prawem jazdy. Ford, którym kierował zastał zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna posłużył się blankietem rzekomo wydanym w Wielkiej Brytanii. Chciał w ten sposób ukryć brak uprawnień do kierowania pojazdami.

Dziś kilka minut po północy, policjanci z ruchu drogowego w trakcie patrolowania ulicy Piłsudskiego, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda. Podczas sprawdzenia okazało się, że pojazd posiada braki w oświetleniu i wyposażeniu - nie posiada trójkąta ostrzegawczego i gaśnicy.

Podczas wykonywanych czynności policjanci nabrali podejrzeń, co do autentyczności prawa jazdy, jakim posługiwał się kierowca forda. 31-latek posiadał blankiet wydany przez władze Wielkiej Brytanii. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Samochód przemyślanina został odholowany na parking strzeżony. Za brak uprawnień i wykroczenia jakie popełnił, został ukarany mandatem. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, ponieważ nie posiadał aktualnych badań technicznych.


W związku z podejrzeniem popełnienia przez 31-latka przestępstwa, blankiet prawa jazdy którym się posługiwał został zatrzymany.

Postępowanie prowadzi Wydział Dochodzeniowo -Śledczy przemyskiej komendy. 

Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP Przemyśl
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.