Dzisiaj jest: 2.6.2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Wspólne polsko-słowackie patrole ruchu drogowego

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Wspólne polsko-słowackie patrole ruchu drogowego

Wczoraj na terenie powiatu bieszczadzkiego do służby wyruszyły wspólne patrole Policji Polskiej i Słowackiej. Funkcjonariusze wspólnie zadbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze pełnią służbę w rejonach przygranicznych powiatu bieszczadzkiego. Główne zadania ukierunkowane są na poprawę stanu bezpieczeństwa, wymianę doświadczeń, podejmowanie czynności o charakterze prewencyjnym oraz ukierunkowane na ujawnianie sprawców przestępstw i wykroczeń. Dzięki takiej współpracy wzrośnie bezpieczeństwo obywateli obu państw, szczególnie w rejonach przygranicznych.

Wspólną służbę pełni policjant z Ustrzyk Dolnych oraz funkcjonariusz z miejscowości Humenne. Współpraca odbywa się w ramach umowy między Rzeczpospolitą Polską, a Republiką Słowacką dotyczącej współpracy w zwalczaniu przestępczości oraz współdziałaniu na terenach przygranicznych. Funkcjonariusze ustrzyckiej komendy pełnią służbę również po stronie słowackiej.

Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.