Dzisiaj jest: 2.6.2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu

Wczoraj w Oleszycach doszło do potrącenia pieszej. 11-letnia dziewczynka, która przechodziła przez oznakowanie przejście dla pieszych, została potrącona przez kierowcę citroena. Piesza trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Wczoraj przed godz. 14, w Oleszycach policjanci pracowali na miejscu zdarzenia z udziałem pieszej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący dostawczym citroenem, jadąc ul. Rynek, w ostatniej chwili zauważył na przejściu dziewczynkę. Próbował uniknąć potrącenia, jednak mu się to nie udało i doszło do zderzenia.

Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Kierujący citroenem był trzeźwy. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu oraz zabezpieczyli ślady. Prowadzone w tej  sprawie postępowanie pozwoli wyjaśnić dokładnie okoliczności tego zdarzenia.


Policja apeluje do pieszych, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Przechodząc przez jezdnię  korzystajmy z przejść dla pieszych i upewnijmy się czy nic nie nadjeżdża. Kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Pamiętajmy również, że zmiana warunków atmosferycznych niesie ze sobą także poważną zmianę warunków drogowych. Szczególnie wtedy, gdy pada deszcz, co znacznie ogranicza widoczność i wydłuża drogę hamowania.
Źródło: KPP Lubaczów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.