Dzisiaj jest: 19.1.2020, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Dzielnicowi sprawdzają pustostany

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Dzielnicowi sprawdzają pustostany

Dzielnicowi wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustrzykach Dolnych przeprowadzili działania pod nazwą „Bezdomni”. Sprawdzali pustostany, ogródki działkowe i wszystkie te miejsca, o których wiedzą, że mogą tam przebywać bezdomni. Policjanci będą sprawdzać też wszystkie sygnały od mieszkańców, aby zapewnić schronienie i pomoc osobom potrzebującym.

Policjanci kontrolują pustostany, klatki schodowe, piwnice, ogródki działkowe oraz inne miejsca, w których takie osoby mogą przebywać. Informują o adresach noclegowni. Głównym celem działań jest troska o los osób bez dachu nad głową, a także namawianie ich do skorzystania z oferowanej pomocy przez różne ośrodki. 

Okres jesienno-zimowy jest czasem, kiedy nie tylko ludzie bezdomni narażeni są na wychłodzenie organizmu. Problem ten dotyczy również osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i zamieszkujących samotnie.


W związku z tym policja prosi o zwracanie uwagi na takie osoby. Pamiętajmy o tym, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 987, 112 lub 997, by uchronić kogoś od zamarznięcia i uratować czyjeś życie! 
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.