Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Zostali zatrzymani, gdy próbowali ukraść rury

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Zostali zatrzymani, gdy próbowali ukraść rury

Dwaj mieszkańcy Jasła odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem. W piątek zostali zatrzymani przez policjantów, kiedy kradli rury z terenu sklepu. Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Przyznali się do zarzucanego czynu. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek około godziny 19.30, dyżurny jasielskiej komendy skierował funkcjonariuszy referatu patrolowo-interwencyjnego na ulicę Lwowską, w rejon sklepu z asortymentem hydraulicznym. Według zgłoszenia, w tym rejonie miało dochodzić do kradzieży rur. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, przy wiacie znajdującej się obok sklepu zauważyli młodego mężczyznę, który próbował ukryć się przed mundurowymi. W pobliżu znajdował się również jego wspólnik. Obaj zostali zatrzymani pod zarzutem usiłowania kradzieży z włamaniem. 

Policjanci wstępnie ustalili, że zatrzymani, 22 i 29-letni mieszkańcy Jasła, weszli na teren sklepu przeskakując przez ogrodzenie. Następnie uszkodzili siatkę ogradzającą wiatę, pod którą składowane były metalowe i miedziane rury. Kilka z nich zdołali przerzucić za ogrodzenie, jednak dzięki szybkiej reakcji policjantów zostali zatrzymani podczas kradzieży. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali także 18-letniego mieszkańca Jasła podejrzewanego o współudział w przestępstwie. 


Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzni przyznali się do zarzucanych czynów. Niebawem o ich losie zadecyduje sąd. 
Źródło: KPP Jasło
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.