Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Wystartowała 4. edycja programu edukacyjnego „Mały Świat Dużego Pieniądza”

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Wystartowała 4. edycja programu edukacyjnego „Mały Świat Dużego Pieniądza”

W roku szkolnym 2019/2020 ponad 400 uczniów szkół z Dębicy i okolic weźmie udział w programie edukacyjnym organizowanym przez Fundację Śnieżki Twoja Szansa. Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z tematami ekonomicznymi, a w ramach podsumowania projektu odwiedzą Centrum Pieniądza NBP oraz Centrum Nauki Kopernik.

„Mały Świat Dużego Pieniądza” toprojekt przybliżający uczniom klas czwartych szkół podstawowych zagadnienia z zakresu ekonomii i jej wykorzystania w codziennym życiu, poprzez planowanie wydatków, oszczędzanie oraz zarabianie i szacunek do pracy. Uczestnicy dowiedzą się także o funkcjonowaniu pieniądza i planowaniu czasu. Ważnym zagadnieniem, z którym w tegorocznej edycji projektu zetkną się dzieci, będzierównieżwolontariat.

Wtrakcie roku szkolnegouczniowie biorący udział w projekcie spotkają się 6 razy, na 90 minutowych, inspirujących zajęciach, opartych na scenariuszach przygotowanych przez specjalistów i nawiązujących do książki Patrycji Krzanowskiej „Świat Pieniądza”. Zajęcia odbędą się w formie przyjaznych warsztatów, podczas których dzieci przyswoją wiedzę poprzez zabawę, pracę własną i współpracę, samodzielne podejmowanie decyzji oraz działanie. Uczniowie będą mieli możliwość wyrazić swoją kreatywność, pobudzić wyobraźnię i spędzić czas na aktywnym działaniu, przynoszącym wiele radości i satysfakcji.

Bardzo ważne jest,aby dzieci jak najwcześniej zapoznawały się z ekonomią i tematamiz nią związanymi. Po to, by z czasem tę wiedzę z pożytkiem wykorzystywać w codziennym życiu. Atrakcyjna forma zajęć realizowanych w ramach naszego projektu „Mały Świat Dużego Pieniądza” zachęca do aktywnego udziału i poszerzania horyzontów – opowiada Anna Mikrut, prezes Fundacji Śnieżki Twoja Szansa. –Cieszymy się, że w tym roku dotrzemy z naszym programem także do odleglejszych szkół – dodaje.


Do udziału w tej edycji programu, realizowanej w roku szkolnym 2019/2020, zgłosiło się 20 szkół z Dębicy i okolic, a także – po raz pierwszy – szkółpołożonych wgminie Pilzno. W zajęciach weźmie udział łącznie ponad 400 dzieci z 24 klas.

Zwieńczeniem projektu będzie wycieczka do Warszawy sponsorowana przez Fundację Śnieżki Twoja Szansa. Mali ekonomiści będą zwiedzać miejsca tematycznie związane z pieniądzem i ekonomią, takie jak Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego i wystawę naukową w Centrum Nauki Kopernik.

„Mały Świat Dużego Pieniądza” to autorski projekt edukacyjny realizowany od 2016 roku przez Fundację Śnieżki Twoja Szansa przy wsparciu Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA. Program jest adresowany do uczniów klas czwartych i ma za zadanie w przystępny sposób przybliżyć dzieciom podstawowe zagadnienia związane z ekonomią. Dzięki Fundacji przygodę z ekonomią przeżyło jużponad 1000 czwartoklasistów z 23 szkół podstawowych.

*****

Fundacja Śnieżki Twoja Szansa to organizacja pożytku publicznego powołana do życia w 2005 r. Jej fundatorem jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA. Fundacja działa głównie lokalnie (w Dębicy i okolicach), kierując swoje programy społeczne oraz wsparcie przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Kluczowymi obszarami aktywności Fundacji są: edukacja oraz ochrona zdrowia (w tym pomoc osobom przewlekle chorym i niepełnosprawnym).

Sztandarowym programem edukacyjnym Fundacji Śnieżki jest autorski projekt „Mały Świat Dużego Pieniądza”, który w przystępny sposób przybliża dzieciom podstawowe zagadnienia związane z finansami i ekonomią. Od 2016 r. w programie wzięło już udział ponad 1000 czwartoklasistów z kilkudziesięciu szkół podstawowych.

Więcej o Fundacji Śnieżki można przeczytać na stronie internetowej, gdzie publikowane są również raporty, które szczegółowo relacjonują działania zrealizowane przez Fundację, zasady gospodarowania darowiznami oraz poniesione koszty i wydatki: https://www.twojaszansa.org.pl
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.