Dzisiaj jest: 27.9.2020, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Działania dzielnicowych ze Strażą Leśną i Strażą Rybacką

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Działania dzielnicowych ze Strażą Leśną i Strażą Rybacką

Ustrzyccy policjanci prowadzą działania prewencyjne oraz kontrolne nad wodą. W piątek dzielnicowi podjęli działania wspólnie ze Strażą Rybacką i Strażą Leśną.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą, policjanci podjęli wspólne działania wraz z innymi służbami. W piątek, funkcjonariusze przeprowadzili wspólne kontrole ze Społeczną Strażą Rybacką oraz Strażą Leśną Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

Działania prowadzono na wodach powiatu bieszczadzkiego, Jeziora Solińskiego i górskich rzekach. Ich celem była eliminacja kłusownictwa oraz przeciwdziałanie łamaniu przepisów Ustawy o rybactwie śródlądowym, jak również zwracanie uwagi na osoby poruszające się quadami, pod kątem niszczenia podszycia leśnego i niszczenia użytków zielonych. 


Tradycyjnie już policjanci przypominali wędkarzom o zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci zachęcali też do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zgłaszać informacje o zaobserwowanych tzw. „dzikich kąpieliskach” lub miejscach niebezpiecznych na terenach wodnych.
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.