Dzisiaj jest: 3.6.2020, imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

Udaremnili jazdę nietrzeźwym kierującym

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Udaremnili jazdę nietrzeźwym kierującym
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Dwaj nietrzeźwi kierujący zostali ujęci przez innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyźni prowadzili samochody mimo, że wcześniej pili alkohol. Za zachowanie niezgodne z prawem odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj w Sanoku doszło do dwóch sytuacji, w których świadkowie wykazali się ogromna odpowiedzialnością i udaremnili dalsza jazdę nietrzeźwym kierującym.

Przed godz. 18 na ul. Sadowej, na parkingu, został ujęty kierujący mitsubishi. Mężczyzna chwilę wcześniej wjechał na parking i wysiadając auta, wzbudził podejrzenia przebywających tam osób, że jest nietrzeźwy. Gdy podeszli bliżej, wyczuli od mężczyzny alkohol i odebrali mu kluczyki do auta. Następnie powiadomili policję i razem z kierującym oczekiwali na przyjazd funkjconariuszy. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 42-letni kierowca mitsubishi, ma w organizmie niemal 3 promile alkoholu. 


Kolejny podobny przypadek, miał miejsce na ul. Lipińskiego w Sanoku, przed godz. 22. Mężczyzna w jednym z lokali spożywał alkohol, a następnie wsiadł do volkswagena i odjechał. Świadek widząc jego zachowanie pojechał za tym kierującym. Po zatrzymaniu się na stacji paliw, mężczyzna zabrał kierującemu kluczyki do samochodu. Kierujący próbował uciec, jednak się mu to nie udało. Został przekazany funkcjonariuszom. Policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Okazało się, że 55-latek ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci w tych sprawach prowadzą postępowania.
Źródło: KPP Sanok
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.