Dzisiaj jest: 22.2.2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Bezpłatne zajęcia programowania dla dzieci

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Bezpłatne zajęcia programowania dla dzieci

Nauka poprzez zabawę to motto zajęć Scratch Academy. Tutaj dzieci wkraczają w świat programowania, robiąc to co lubią i rozwijając swoje umiejętności.

Zajęcia opierają się na metodzie eduScrum oraz pracy w grupach dziecko-rodzic, dzięki czemu rozwijane są umiejętności współpracy, komunikacji, ale także samoorganizacji. Młodzi uczestnicy wyznaczają sobie cele i dążą do ich osiągnięcia. Dzięki tej metodzie nabierają pewności siebie, wiary we własne możliwości oraz odwagi do podejmowania samodzielnych decyzji.

Wyścigi na torze, czyli adrenalina i pozytywna rywalizacja

Na kolejnych zajęciach w ramach Scratch Academy w Krakowie zostanie wykorzystany język obiektowy Scratch, gdzie elementy języka w postaci puzzli zostaną ułożone w kod projektu toru wyścigowego. Licznik będzie mierzył czas przejazdu podczas wyścigów. Dzieci będą mogły zmierzyć się ze swoimi rodzicami. Sprawdzimy, czy wygra doświadczenie, czy dziecięca fantazja i zapał. Zajęcia dostarczą adrenaliny, która będzie napędzać pozytywną rywalizację. Dzięki takim konkurencjom dziecko może nauczyć się zasad gry fair play, będących podstawą sprawiedliwej rywalizacji w konkursach.

Robotyka pobudzająca kreatywność

W kolejnej edycji przewidziane jest także tworzenie prototypu robota z wykorzystaniem umiejętności programistycznych. Dzieci będą projektować i wykonywać platformę, która będzie poruszała się w oparciu o Micro:bit. Poznają kolejny podzespół, który wykorzystuje się w obsłudze mikro komputera. Te zajęcia pobudzą kreatywność, przestrzenną wyobraźnię, pozwolą na rozwinięcie zdolności manualnych i technicznych.


Na zajęciach Scratch Academy nie znamy pojęcia nuda. Tutaj kreatywność, wyobraźnia i fantazja dzieci nie zna granic. Każdy uczestnik pracuje według własnego pomysłu i planu. Pozwalamy dzieciom na rozwijanie swoich talentów oraz pasji.

Scratch Academy w Rzeszowie!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się w Rzeszowie już 7 września. Zapisy ruszają 28 sierpnia na naszej stronie: https://scratch.ailleron.com/ i potrwają do 4 września. Celem bardziej precyzyjnego doboru zadań do możliwości uczestników, wprowadziliśmy podział na dwie grupy wiekowe: 8-11 lat oraz 12-14 lat. Jak zwykle do udziału w zabawie zapraszamy też rodziców ze swoimi pociechami!

Do zobaczenia!
Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.