Dzisiaj jest: 21.1.2020, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Zatrzymano skradzionego we Włoszech luksusowego range rovera o wartości 400 tys. zł

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Zatrzymano skradzionego we Włoszech luksusowego range rovera o wartości 400 tys. zł

Na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili próbę wywozu na Ukrainę luksusowego Range Rovera Sport o wartości 400 tys. złotych. Jak ustalono, pojazd został skradziony we Włoszech i był poszukiwany przez Interpol. Zatrzymano kierowcę, 37-letniego ob. Tunezji, który jako kurier miał przeszmuglować pojazd przez granicę.

5 sierpnia na przejściu granicznym w Korczowej do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 37-letni obywatel Tunezji - kierowca limitowanej wersji pojazdu marki Range Rover Sport. Samochód miał włoskie dokumenty i numery rejestracyjne. W trakcie kontroli legalności jego pochodzenia strażnicy graniczni nabrali podejrzeń do autentyczności m.in. tabliczki znamionowej, numeru VIN umieszczonego na nadwoziu pojazdu, jak również dowodu rejestracyjnego.

Szczegółowa analiza pojazdu oraz dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz informacje z międzynarodowych baz poszukiwawczych potwierdziły, że pochodzą one z przestępstwa. Pojazd ze zmienionymi numerami oraz przerobiony dowód rejestracyjny zostały skradzione na terytorium Włoch i są m.in. w zainteresowaniu Interpolu.

Strażnicy graniczni zatrzymali range rovera, a kierowca usłyszał zarzuty posłużenia się przerobionymi dokumentami i paserstwa. Straż Graniczna prowadzi dalsze postępowanie w sprawie. Kierowca pozostaje do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu.


Zatrzymany range rover jest najdroższym skradzionym pojazdem zatrzymany przez Bieszczadzki Oddział SG na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Poprzednie skradzione pojazdy tak dużej wartości zatrzymano w 2017 roku, były to range rover wart 450 tys. złotych oraz mercedes za 350 tys. złotych ujawnione również na przejściu granicznym w Korczowej.

Straż Graniczna na Podkarpaciu od początku bieżącego roku zatrzymała już ponad 60 pojazdów skradzionych na terenie UE.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.