Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Święto Policji 2019 w Brzozowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 5 lat temu
Redakcja poleca!
Święto Policji 2019 w Brzozowie [ZDJĘCIA]
fot. Marek Wójcik

W miniony piątek brzozowscy policjanci obchodzili Święto Policji. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie została przeprowadzona uroczysta zbiórka, która była okazją do podziękowań i awansów. Podczas tegorocznego Święta Policji 26 funkcjonariuszy otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Obchody Święta Policji rozpoczęła w brzozowskiej Bazylice Mniejszej msza święta w intencji policjantów, pracowników policji, emerytów policyjnych i ich rodzin. Następnie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie, odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusz Szymanek i zaproszeni goście.

Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie mł. insp. Mariusz Urban w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie policyjnej służby. Zaznaczył, że służba w Policji nie jest prosta i wymaga wielu poświeceń, niejednokrotnie tych największych. Służba w policji, to praca, która nie należy do łatwych, mimo wszystko pełna jest wspaniałych świadectw i heroicznych postaw. To praca, w której policjanci nierzadko narażają swoje zdrowie i życie, ale jednocześnie przynosi ona satysfakcję i zadowolenie. Komendant słowa uznania skierował również do pracowników cywilnych podkreślając, że sukcesy brzozowskiej Policji, nie byłyby możliwe bez ich pracy, bez ich wsparcia dla koleżanek i kolegów w policyjnych mundurach. Komendant podziękował także przedstawicielom innych służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości oraz samorządu lokalnego, za codzienną współpracę.


W dalszej części uroczystej zbiórki odbyło się wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymało łącznie 26 funkcjonariuszy: 2 w korpusie oficerów, w korpusie aspirantów i 15 w korpusie podoficerów. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusz Szymanek.

Następnie st. asp. Sebastian Garbiński i sierż. szt. Paweł Pietryka zostali wyróżnieni medalami Krzyża Niepodległości za zasługi patriotyczne i działalność na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.  

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach doceniali trud policyjnej służby oraz życzyli funkcjonariuszom sukcesów osobistych i zawodowych, a także satysfakcji z wykonywanej pracy.  
Źródło: KPP Brzozów