Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

23-latek ukradł rower i udał się w „podróż” po Polsce. Na 270 km sterroryzował śrubokrętem właściciela motoroweru. Policja zatrzymała go w Raniżowie

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
23-latek ukradł rower i udał się w „podróż” po Polsce.  Na 270 km sterroryzował śrubokrętem właściciela motoroweru.  Policja zatrzymała go w Raniżowie

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 23-letni obywatel Dani. Mężczyzna przyjechał skradzionym z warszawskiej wypożyczalni rowerem do Cmolasu. Tam grożąc śrubokrętem jednemu z mieszkańców, ukradł mu motorower i uciekał nim w kierunku Sokołowa Młp. Dalszą podróż udaremnili mu kolbuszowscy policjanci z referatu ruchu drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę po krótkim pościgu, na jednej z ulic w Raniżowie.

Informację o kradzieży motoroweru w Cmolasie, kolbuszowscy policjanci otrzymali w piątek, po południu. Ze zgłoszenia pokrzywdzonego mieszkańca tej miejscowości wynikało, że nieznany mężczyzna przyjechał rowerem na posesję 54-latka i grożąc mu śrubokrętem wsiadł na jego motorower i odjechał. Z przekazanych informacji wynikało również, że sprawca prawdopodobnie był obcokrajowcem. Funkcjonariusze ustalili szczegóły tego zdarzenia oraz wygląd motoroweru i rozpoczęli jego poszukiwania. Niespełna godzinę po zgłoszeniu, uciekającego ulicą Armii Krajowej w Raniżowie motorowerzystę, zauważyli policjanci z referatu ruchu drogowego. Mężczyzna nie reagował na wydawane przez mundurowych polecenia do zatrzymania pojazdu. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali i obezwładnili uciekającego motorowerzystę. Na miejsce przyjechali policjanci z wydziału kryminalnego. 23-letni obywatel Dani został zatrzymany, a skradziony motorower zabezpieczony.

Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że rower na którym przyjechał mężczyzna i który porzucił na posesji mieszkańca Cmolasu, także został skradziony początkiem czerwca, z jednej z warszawskich wypożyczalni.


23-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wykonaniu niezbędnych czynności prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju, kradzieży z włamaniem oraz nie zastosowania się do sygnałów nakazujących zatrzymanie pojazdu. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztu.

W sprawie trwają dalsze czynności.
Źródło: KPP Kolbuszowa
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.