Dzisiaj jest: 3.6.2020, imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w Krośnie!

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Dzień Osób z Niepełnosprawnością w Krośnie!

Oddział ZUS w Jaśle i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zapraszają na Dzień Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Żyj aktywnie”, który odbędzie się 22 maja br.

Celem wydarzenia jest zawodowe i społeczne uaktywnienie osób z niepełnosprawnością oraz zachęcenie do znalezienia i rozwijania pasji.

Akcja ta stanowi doskonałą okazję do upowszechniania informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi, rehabilitacją zawodową i społeczną oraz aktywizacją zawodową.

Podczas Dnia Osób z Niepełnosprawnością będzie można skorzystać z porad ekspertów ZUS, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie, Narodowego Funduszu Zdrowia – Oddział w Rzeszowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krośnie. Swoje prace artystyczne zaprezentują również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rymanowa.

Termin: 22 maja 2019 roku (środa) w godz. od 10.00 do 14.00. Miejsce spotkania: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, ul. Kazimierza Wielskiego 6, sala nr 2.

 
Harmonogram Dnia Osób z Niepełnosprawnością

10:00–14:00 – część wykładowa
1. Rozpoczęcie Dnia Osób z Niepełnosprawnością – przywitanie  gości.
2. „Zasady przyznawania renty socjalnej i renty z tytułu niezdolności do pracy. Czy rencista może podjąć pracę? Czy dodatkowa praca będzie miała wpływ na pobieraną rentę oraz w przyszłości emeryturę?” - Oddział ZUS w Jaśle.
3. „Aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych w Powiecie Krośnieńskim na przykładzie działań Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie” - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie.
4. „Dodatkowe uprawnienia osób niepełnosprawnych w zakresie leczenia” – NFZ Oddział w Rzeszowie.
5. „Warunki pracy dla pracownika niepełnosprawnego” – przedstawiciel pracodawcy. 
6. „Studiować każdy może” – student PWSZ w Krośnie o studiowaniu i sportowych pasjach oraz Pełnomocnik Rektora PWSZ w Krośnie ds. osób niepełnosprawnych.
7.  Panel dyskusyjny.
10:00–14:00 – Prezentacja stoisk informacyjnych:
* ZUS – poradnictwo w zakresie ubezpieczeń społecznych, PUE,
* NFZ – poradnictwo w zakresie dofinansowania do zaopatrzenia, zakładanie kont na ZIP,
* PUP - poradnictwo w zakresie aktywizacji osób niepełnosprawnych,
* Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krośnie - poradnictwo w zakresie aktywizacji osób niepełnosprawnych,
* Wystawa prac WTZ w Rymanowie.
Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.