Dzisiaj jest: 2.6.2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Rozpoczęły się działania "Majowy weekend 2019"

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Rozpoczęły się działania "Majowy weekend 2019"

Policjanci rozpoczęli działania "Majowy weekend 2019". W związku z licznymi wyjazdami policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu, szczególnie na trasach wylotowych, na początku i pod koniec weekendu. Dążąc do zapewnienia płynności ruchu, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. W działaniach uczestniczyć będą policyjni motocykliści i radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Działania potrwają do niedzieli, 5 maja.

Zasadniczym celem policyjnych działań będzie zapewnienie optymalnej płynności ruchu, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz ograniczenie ich skutków. Na drogach pojawi się zwiększona liczba policjantów, którzy podejmą działania profilaktyczne i wzmożone działania nadzorczo-kontrolne. Do służby skierowani zostaną m. in. policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, w użyciu funkcjonariuszy będą ręczne mierniki prędkości. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracać będą na przypadki blokowanie skrzyżowań, nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu. W dalszym ciągu priorytetem będzie walka z nietrzeźwymi kierowcami i drogowymi piratami. Policyjne działania potrwają do niedzieli, 5 maja.


W majowy weekend  będą obowiązywały zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:
 
  • 30 kwietnia 2019 r. od godz. 18.00 do 22.00
  • 1 maja 2019 r. w godz. 8.00-22.00
  • 2 maja 2019 r. od godz. 18.00 do 22.00
  • 3 maja 2019 r. w godz. 8.00-22.00.
Źródło: KMP Rzeszów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.