Dzisiaj jest: 17.10.2019, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Mercedes o wartości 200 tys. zł zatrzymany na granicy w Korczowej

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Mercedes o wartości 200 tys. zł zatrzymany na granicy w Korczowej

Funkcjonariusze SG z Korczowej zatrzymali kradzionego na terytorium Rosji mercedesa. To najdroższy pojazd zatrzymany od początku bieżącego roku i kolejny ujawniony dzięki międzynarodowej współpracy służb.

5 kwietnia br. na przejściu granicznym w Korczowej, strażnicy graniczni zatrzymali Mercedesa model GL500 z 2014 roku. Luksusowym pojazdem podróżował 54-letni obywatel Rumunii. W trakcie odprawy granicznej funkcjonariusze stwierdzili wyraźne ślady ingerencji w pole numerowe VIN.

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że mercedes może być kradziony, bezzwłocznie  w oparciu o współpracę międzynarodową służb ustalono, że pojazd został skradziony w Rosji i aktualnie jest poszukiwany przez Interpol.

Kierowca, obywatel Rumunii twierdził, że pojazd kupił w salonie samochodowym.


Szacunkowa wartość samochodu to 200 tys. zł

Od początku 2019 roku funkcjonariusze BiOSG zatrzymali ok. 30 sztuk różnego rodzaju kradzionych pojazdów ( w tym samochodów osobowych, ciężarowych i naczep) na łączną kwotę około 1,5 mln zł.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.