Dzisiaj jest: 21.8.2019, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod nową strzelnicę w BiOSG [ZDJĘCIA]

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Wmurowanie aktu erekcyjnego pod nową strzelnicę w BiOSG [ZDJĘCIA]

06.03.2019 r. na terenie komendy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowoczesnej strzelnicy. Uroczystość odbyła się z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Inwestycja finansowa jest z ustawy modernizacyjnej, a jej koszt wynosi prawie 9 mln zł.

Uroczystość rozpoczął Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznek płk SG Robert Rogoz powitaniem gości. Następnie głos zabrał Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński.
 
- Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości, o które musimy zadbać - powiedział Jarosław Zieliński podczas uroczystości. - Jeśli zabrakłoby bezpieczeństwa państwa i obywateli, wszystkie inne wartości stają pod znakiem zapytania - dodał.
- To funkcjonariusze stanowią siłę tej formacji - powiedziała Z-ca Komendanta Głównego Straży Granicznej płk SG Wioletta Gorzkowska. - Każda złotówka zainwestowana w wyszkolenie, wyposażenie i poprawę warunków służby funkcjonariuszy SG zwróci się w deklaracjach obywateli o poczuciu bezpieczeństwa we własnym kraju.

Obecnie funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej doskonalą swoje umiejętności strzeleckie, korzystając ze strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Przemyślu. Jednak dla poprawy jakości szkolenia ważne jest wybudowanie nowego, własnego obiektu, spełniającego kryteria w oparciu o współczesne technologie wykonania i wyposażenia oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami  w tym zakresie.

Strzelnica to jedna z ośmiu zaplanowanych w Bieszczadzkim Oddziale inwestycji budowlanych w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020” na łączną kwotę 12 mln złotych.  Koszt budowy strzelnicy wynosi 9 mln złotych. Roboty budowlane mają zakończyć się do końca października 2019 roku.


Strzelnica będzie wykorzystana do prowadzenia treningów strzeleckich z użyciem broni pistoletowej, maszynowej, gładko lufowej i pneumatycznej. Specjalistyczne wyposażenie umożliwi także prowadzenie strzelań przy pomocy trenażera multimedialnego. W głównym pomieszczeniu strzelań znajdzie się 7 stanowisk treningowych o zasięgu 25 m. W budynku znajdą się także sale szkoleniowe w tym do technik interwencji, pomocy medycznej, warsztatowe i socjalno-administracyjne.

Sygnatariuszami wmurowanego aktu erekcyjnego są: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej płk SG Wioleta Gorzkowska, Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch i Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz. W uroczystości podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowoczesnej strzelnicy wzięli udział także funkcjonariusze i pracownicy Bieszczadzkiego Oddziału SG.
Źródło: KGSG
Komentarze
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.