Dzisiaj jest: 1.5.2024, imieniny: Józefa, Lubomira, Ramony

Turniej koszykówki z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości [ZDJĘCIA]

Dodano: 5 lat temu
Redakcja poleca!

W sobotę, 15 grudnia, w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Nr 1 w Humniskach odbył się turniej koszykówki z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Do rywalizacji przystąpiło 31 zawodników, rocznik 2006 i młodsi, reprezentujący: MKS V LO Rzeszów, MKS BASKET LO im. OZN w Biłgoraju, Dragons Basket Humniska.

Uroczystego otwarcia turnieju w piłce koszykowej dokonał Lucjan Czech – dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Humniskach, który powitał wszystkich uczestników, życząc drużynom oraz kibicom wspaniałego świętowania na sportowo tak ważnej dla Polski rocznicy.

Zawodnicy rywalizowali w systemie „każdy z każdym”, a mecze trwały 4x10 minut. Cały turniej trwał ponad 120 minut.

Sportowej rywalizacji towarzyszyła zasada fair play, której duch opanował wszystkich, sprawiając, że umiejętności koszykarzy podczas turnieju szły w parze z postawami pozasportowymi, wcale nie mniej ważnymi niż same wyniki końcowe.

Najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący MKS BASKET LO im. OZN w Biłgoraju, którzy pokonali MKS V LO Rzeszów 58:14 i Dragons Basket Humniska 61:30. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Humnisk wygrywając po 4 kwartach pełnych zwrotów akcji, drużynę z Rzeszowa 32:26. Trzecie miejsce przypadło MKS Rzeszów.

Podczas uroczystego podsumowania dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Humniskach – Lucjan Czech w asyście nauczycieli wychowania fizycznego tj. Andrzeja Kędry, Elżbiety Adamskiej i Jarosława Władyki wręczył wszystkim drużynom puchary oraz dyplomy. Każdy uczestnik turnieju otrzymał okolicznościowy medal oraz piernik w kształcie piłki do koszykówki z biało czerwoną flagą.

Opiekę medyczną nad turniejem objęła mgr Małgorzata Mendoń – ratownik medyczny. Sędzią głównym turnieju był Jakub Gomułka.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, za okazaną pomoc.

Sponsorami turnieju były: Sweet Project (Humniska), Szkoła Podstawowa Nr 1 w Humniskach, Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji „Krąg”, Polikat Brzozów, Pol-Bud Grzegorz Buczkowicz, Bieszczadzki Ośrodek Szkoleń Specjalnych, Bud-Bruk Daniel Antkowiak, Drew-Kot Dariusz Kot, Kaja PPHU Homotnik Małgorzata i Jacek Kij – woda Java, MOSiR Brzozów.

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Humniskach, Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji przy Szkole im. Królowej Jadwigi „Krąg” w Humniskach, MOSiR Brzozów, Brzozowskie Stowarzyszenie Koszykówki.
Źródło: Piotr Wójcik, UM Brzozów