Dzisiaj jest: 25.5.2019, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Zielona afera w Brzozowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Zielona afera w Brzozowie [ZDJĘCIA]

26 września br. w Brzozowskim Domu Kultury dzieci ze Szkół Podstawowych z Brzozowa uczestniczyły w cyklu spotkań teatralnych pt. „Zielona afera czyli ostatnie śledztwo inspektora Zgrozy” wystawionego przez Ośrodek Edukacji i Kultury Ekologicznej w Gdańsku. Spektakl swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska.

Widowisko teatralne ma na celu popularyzowanie zagadnień dotyczących zrównoważonego rozwoju i zdrowia człowieka, a także podniesienie świadomości społeczeństwa w kwestii ochrony przyrody.

Spotkanie teatralne zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowych Dni Patrona Ekologii, którym jest św. Franciszek z Asyżu.

Akcja przedstawienia dzieje się w Biurze Spełniania Marzeń. Jest to miejsce gdzie spełniają się ludzkie marzenia o czystym środowisku naturalnym. Pewnego dnia wybucha skandal. Sekretarka Marzena z przerażeniem stwierdza, że biuro zostało okradzione z marzeń o czystej wodzie, czystym powietrzu, o życiu w czystym środowisku. Kto jest winy? Swoje śledztwo rozpoczyna inspektor Zgroza.


Na widowni, podczas dwóch spektakli, można było zobaczyć dzieci klas od 1 do 6, które mogły dowiedzieć się za pomocą interesującej scenografii, żartobliwych tekstów i melodyjnych piosenek jak bardzo ważny jest szacunek wobec środowiska naturalnego, a także nauczyć się, jak dbać o przyrodę.

Dzieci bawiły się wspólnie z aktorami, były pogadanki ekologiczne, oklaski, a przede wszystkim uśmiechy na twarzy.
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.