Dzisiaj jest: 27.9.2020, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Koncertowy weekend w Jarosławiu i w Rzeszowie

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!
Koncertowy weekend w Jarosławiu i w Rzeszowie
fot. Katarzyna i Łukasz Mateja (arch. własne artystów)

W ramach 27. Festiwalu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa, w najbliższą sobotę 21 lipca o godz. 18:00 odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Muzyka Organowa w Jarosławskim Opactwie". Na organach zagra prof. Gabriela Klauza z Lublina, w części kameralnej, z towarzyszeniem organów, zaśpiewa rzeszowski baryton Wiesław Siewierski. Dzień później, w niedzielę 22 lipca o godz. 19:30 w kościele św. Krzyża w Rzeszowie wystąpią artyści z Krakowa: organista Łukasz Mateja i skrzypaczka Katarzyna Mateja.

Na program dwóch weekendowych koncertów złożą się utwory organowe, wokalno-organowe i kameralne kompozytorów europejskich trzech stuleci: od XVIII do XX wieku, w tym muzyka twórców polskich.
 
Wstęp na koncerty jest wolny.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE. Festiwal jest dofinansowany przez Gminę Miejską Rzeszów, Województwo Podkarpackie oraz firmę WATKEM.

Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.