Dzisiaj jest: 21.8.2019, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

"Dziupla" z podejrzanymi częściami i kradzionymi samochodami - odkryta

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
"Dziupla" z podejrzanymi częściami i kradzionymi samochodami - odkryta

Wspólne działania funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG i policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie doprowadziły do ujawnienia „dziupli samochodowych” z częściami oraz kradzionymi, luksusowymi pojazdami. Do sprawy zatrzymano pięciu Polaków z zarzutami m.in. paserstwa.

Od kilku miesięcy funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej zajmowali się sprawą handlu częściami samochodowymi pochodzącymi z kradzionych pojazdów.

Dotarli do informacji, że na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego jest grupa, która handluje częściami samochodowymi z nielegalnego źródła. Prowadzone działania operacyjne potwierdziły podejrzenia. Na trzech prywatnych posesjach zabezpieczono trzy luksusowe samochody pochodzące z kradzieży oraz części samochodowe pochodzące z niemal stu pojazdów.

Policjanci, strażnicy graniczni oraz wspierający ich funkcjonariusz policji austriackiej - pełniący służbę w BiOSG w ramach operacji Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX - określili wstępnie, że te części mogą pochodzić z blisko 100 zdemontowanych aut. Do tej pory zidentyfikowano blisko 40 pojazdów, które skradzione zostały na terenie Europy, między innymi Niemiec, Anglii i Włoch. Wartość podzespołów może sięgać kwoty nawet kilkuset tysięcy złotych.


Do przetransportowania zatrzymanych podzespołów i części do policyjnego magazynu potrzeba było 8 aut ciężarowych.

Wśród kradzionych podzespołów znaleziono bezcenne dla Mercedesa części prototypowe samochodu testowego. O tym fakcie powiadomiono producenta. 

Aktualnie, funkcjonariusze KWP z Rzeszowa prowadzą dalszą identyfikację podejrzanych części i podzespołow, aby potwierdzić źródło ich pochodzenia. Do sprawy zatrzymano 5 osób. Są to mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego w wieku od 28 do 42 lat. Trzech spośród nich, dwóch 34-latków i 42-letni mężczyzna, usłyszało zarzuty paserstwa. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Rejonowy w Ropczycach zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.
Źródło: BOSG
Komentarze
  • dziuple
    I bardzo dobrze, niech zgarniają takich… I dlatego wolę nie kupować części używanych. A wiadomo czy później policja mi do drzwi nie zapuka? W tej samej cenie często można na ipartsie w promocji delphi znaleźć. I przynajmniej masz pewność że nówka, i z gwarancją nie ma żadnych problemów.
    Tomasz / 2018-06-29 00:22 46 [+] 34 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.