Dzisiaj jest: 24.1.2019, imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

64-latek z Humnisk kierował traktorem pod wpływem alkoholu

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
64-latek z Humnisk kierował traktorem pod wpływem alkoholu

Ponad 3 promile miał mężczyzna, który wczoraj po południu kierując ciągnikiem rolniczym spowodował niebezpieczną sytuację na drodze. Mieszkaniec Humnisk nie posiadał prawa jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W poniedziałek około godz. 17.30, dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Humniskach. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali zgłaszającą, która oświadczyła, że jadąc za ciągnikiem rolniczym chciała go wyprzedzić, jednak w pewnym memencie od sadzarki, przypiętej do tego ciągnika, odpadł płużek, który uszkodził jej seata. Dodała, że sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia, tuż po tym, jak powiedziała mu, że czuje od niego alkohol.

Policjanci ustalili miejsce zamieszkania traktorzysty. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec Humnisk. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Okazało się również, że 64-latek nie posiada prawa jazdy, ponieważ już wcześniej zostało mu zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Ciągnik rolniczy, którym poruszał się mężczyzna, był dopuszczony do ruchu i posiadał aktualne ubezpieczenie OC.

 

Teraz 64-letni mieszkaniec Humnisk odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Nie ominie go również kara za popełnione wykroczenia.

Lato i związane z tym okresem prace polowe powodują, że na drogach pojawia się wiele ciągników rolniczych. Niestety, bardzo często poruszają się one po drogach publicznych wbrew obowiązującym przepisom. Apelujemy do kierowców i przypominamy o tym, że taki pojazd może wyjechać na drogę publiczną pod warunkiem, że jest zarejestrowany, ma opłacone obowiązkowe ubezpieczenie OC, a kierowca posiada stosowne uprawnienia do kierowania nim. Taki kierowca winien również respektować przepisy dotyczące przewozu pasażerów. Niestosowanie się do nich może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.
Źródło: KPP Brzozów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.