Dzisiaj jest: 15.2.2019, imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy

Niewybuchy trzymała między słoikami z przetworami [ZDJĘCIA]

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Niewybuchy trzymała między słoikami z przetworami [ZDJĘCIA]

Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli niewybuchy, przechowywane w piwnicy bloku mieszkalnego w Baligrodzie. Wczoraj na miejscu pracowali pirotechnicy z Komendy Powiatowej Policji w Lesku oraz zespół minersko-pirotechniczny rzeszowskiego SPAP.

Informację o niebezpiecznych przedmiotach uzyskali policjanci wydziału kryminalnego leskiej komendy. W piwnicy bloku mieszkalnego w Baligrodzie, na półce między słoikami z przetworami, funkcjonariusze znaleźli niewybuchy pochodzące najprawdopodobniej z czasów wojny.

O niebezpiecznym znalezisku policjanci powiadomili swoich kolegów z zespołu minersko-pirotechnicznego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie, którzy również pracowali na miejscu. Ich pies służbowy odnalazł kolejne niebezpieczne przedmioty. Właścicielka piwnicy twierdziła, że nie wiedziała o zagrożeniu. Policjanci wyjaśniają, skąd pochodzą niewybuchy.


Wśród zabezpieczonych przez policjantów rzeczy znajdują się m.in. granat i zapalniki artyleryjskie. Zostaną one zneutralizowane przez patrol minerski. W sprawie prowadzone są dalsze czynności.
Źródło: KPP Lesko
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.