Dzisiaj jest: 21.8.2019, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Dwóch Kazachów zatrzymanych przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego OSG

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Dwóch Kazachów zatrzymanych przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego OSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Stuposianach, patrolujący trudno dostępny górki rejon, zatrzymali dwóch obywateli Kazachstanu, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską granicę.

22 marca, funkcjonariusze patrolujący granicę państwową z wykorzystaniem skutera śnieżnego, zatrzymali niedaleko linii granicy dwóch mężczyzn. Jak się okazało, byli to dwaj obywatele Kazachstanu w wieku 23 oraz 24 lat, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę. Cudzoziemcy posiadali przy sobie paszporty wydane przez władze Kazachstanu. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz dużą pokrywą śniegu, zgubili się w trudnym górskim rejonie. Zeznali, że ich krajem docelowym była Polska, gdzie zamierzali podjąć pracę. W minioną sobotę, cudzoziemcy zostali przekazani na Ukrainę w ramach readmisji.


W bieżącym roku to pierwszy przypadek ujawnienia obywateli Kazachstanu próbujących nielegalnie przedostać się do Polski na odcinku granicy będącym w służbowej odpowiedzialności Bieszczadzkiego OSG. Od początku 2018 roku, funkcjonariusze oddziału zatrzymali łącznie 34 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińska granicę.
Źródło: BOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.