Dzisiaj jest: 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Zakończył się wspólny projekt MOPS-u i rzeszowskich policjantów

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Zakończył się wspólny projekt MOPS-u i rzeszowskich policjantów

19 listopada w Międzynarodowy Dzień Przemocy Wobec Dzieci na terenie Millenium Hall w Rzeszowie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie zorganizowała happening „Stop obojętności”. Był on elementem projektu pod nazwą „Z uśmiechem w przyszłość” Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – Edycja 2017”. Partnerem projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej była Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Rzeszowscy policjanci w ramach projektu współorganizowali m. in. piknik „Bezpieczny wypoczynek letni”. Zorganizowany w ostatnią niedzielę czerwca na terenie miasteczka rowerowego piknik, był również podsumowaniem policyjnych działań „Rowerowy czerwiec z Policją”. Policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej brali udziała w opracowaniu ulotki dotyczącej problemu przemocy wobec dzieci i młodzieży.

W październiku wspólnie z członkami Zespołu Pracowników Socjalnych ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przeprowadzili 9 spotkań w rzeszowskich szkołach podstawowych. Spotkania poświęcone były przeciwdziałania zjawiskom przemocy wobec dzieci, cyberprzemocy oraz niedostosowania społecznego. 


Listopadowy happening był podsumowaniem wszystkich zrealizowanych w ramach projektu działań. Jego celem było również podniesienie świadomości społecznej również dzieci i młodzieży w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Źródło: KMP Rzeszów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.