Dzisiaj jest: 15.2.2019, imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy

Uwaga na oszustów

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Uwaga na oszustów

Przestrzegamy przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób. Oszuści nie przebierają w środkach, wymyślają co raz to inne sposoby działania. Posługują się podstępem i podszywają się pod funkcjonariuszy publicznych lub podają się za krewnych.

Sanoccy policjanci ostrzegają mieszkańców przed oszustami, którzy nie przebierają w środkach, aby osiągnąć swój cel. Wymyślają różne historie i stosują różne metody, żeby nieuczciwie zdobyć pieniądze.  
Dzisiaj między godz. 13, a 14 miało miejsce pięć prób oszustwa metodą na tak zwanego wnuczka. Do starszych osób zadzwoniła oszustka, która podając sie za krewną próbowała wyłudzić od rozmówców pieniądze. Na szczęście wszystkie próby okazały się nieskuteczne. Starsi ludzie wykazali się czujnością i nie dali się oszukać. Wypytując rozmówcę o szczegóły życia rodzinnego doprowadziły do sytuacji, w której oszustka przerwała połączenie.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, policjanci apelują do wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Prosimy o dokładne sprawdzenie wiarygodności osoby, która się z nami kontaktuje. Oszuści często starają się wywierać na ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji w odpowiedniej instytucji. Niekiedy oferują bardzo korzystne warunki umowy, bądź sprzedają towar po atrakcyjnej cenie. Te wszystkie metody mają ułatwić zdobycie pieniędzy od pokrzywdzonych.


W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, co do uczciwości osób, które się z nami kontaktują, powiadamiajmy o tym fakcie Policję.
Źródło: KPP Sanok
Komentarze
  • oszust
    Ale sensacja. Przykład idzie z góry Wszyscy oszukują więc czemu oni nie mogą jak głupek da się oszukać to jego ból Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.
    "brzozowianka" / 2017-11-29 16:33 28 [+] 42 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.