Dzisiaj jest: 15.2.2019, imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy

Niewybuchy znalezione w Bieszczadach [ZDJĘCIA]

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Niewybuchy znalezione w Bieszczadach [ZDJĘCIA]

W poniedziałek 20 listopada funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Stuposianach zabezpieczali teren, gdzie znaleziono dwa pociski z czasów II wojny światowej. O znalezieniu niewybuchów poinformował strażników granicznych mieszkaniec pobliskiej miejscowości.

Dwa pociski dużego kalibru, znajdowały się w rejonie góry Kopa Bukowska przy szlaku zrywkowym. Funkcjonariusze SG natychmiast zawiadomili patrol rozminowania z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, który usunął niewybuchy. W najbliższym czasie zostaną one zdetonowane na poligonie


W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG już kilkukrotnie otrzymywali informacje o znalezieniu przez turystów lub lokalnych mieszkańców groźnych niewybuchów. M.in. we wrześniu tego roku funkcjonariusze SG z Placówki w Stuposianach uczestniczyli w akcji zabezpieczania 23 pocisków moździerzowych z czasów II wojny światowej, znalezionych w Bieszczadach.
Źródło: BOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.