Dzisiaj jest: 19.9.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Areszt tymczasowy za niszczenie mienia

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Areszt tymczasowy za niszczenie mienia

Policjanci zatrzymali podejrzanego o niszczenie mienia. Zatrzymany kilkukrotnie rozbijał szyby w budynkach w miejscowościach na terenie gminy Trzebownisko. Mimo, że policjanci stawiali mu już zarzuty, mężczyzna dalej wybijał szyby w tych samych budynkach. Ponieważ wcześniejsze środki okazały się nieskuteczne, na wniosek prokuratora sąd zastosowała wobec niego areszt tymczasowy.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o niszczenie mienia. W połowie września wybił on szyby w budynku spółdzielni telekomunikacyjnej w Łące oraz w budynku gminnej spółdzielni w Jasionce. 

Zatrzymany to znany policjantom 50-letni mieszkaniec gminy Trzebownisko. Był już przez nich zatrzymywany w związku z podobnymi zniszczeniami. W lipcu i w sierpniu kilkukrotnie rozbijał szyby w tych samych obiektach. Spowodowane przez niego straty przekroczyły już kwotę 9 tys. złotych. 

Mężczyzna łącznie usłyszał od policjantów 5 zarzutów, które dotyczyły wielokrotnego zniszczenia mienia w okresie od lipca do września. Ponieważ podejrzany nie okazał żalu oraz groził dalszym popełnianiem czynów zabronionych, a stosowane środki okazały się niewystarczające, policjanci zwrócili się z wnioskiem do prokuratora o rozważenie zastosowania wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Z takim wnioskiem prokurator wystąpił do sądu.

 
Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 50-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy. 
Źródło: KMP Rzeszów
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.