Dzisiaj jest: 17.7.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Akcja "Bezpieczna Droga do Szkoły"

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Akcja "Bezpieczna Droga do Szkoły"

Wrzesień to dla policjantów okres wytężonych działań o charakterze prewencyjnym oraz informacyjnym. Aby zwiększyć świadomość dzieci, funkcjonariusze wraz z początkiem roku szkolnego odwiedzą szkoły na terenie powiatu sanockiego. Podczas spotkań będą rozmawiać z uczniami przede wszystkim na temat bezpieczeństwa na drodze. Po zajęciach teoretycznych, jak co roku funkcjonariusze przeprowadzą z uczniami pierwszych klas szkół podstawowych praktyczną naukę przekraczania jezdni. Inauguracja akcji odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Sanoku w obrębie trzech najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych.

"Bezpieczna droga do szkoły" rozpocznie się o godz. 9 w najbliższy poniedziałek (4 września) w Sanoku. Policjanci na trzech największych i najbardziej uczęszczanych przejściach dla pieszych będą nagradzać przechodniów, którzy w sposób prawidłowy przekraczają jezdnię, jak również będą reagować na wykroczenia popełniane przez pieszych. Ze statystyk wynika, że wykroczenia popełniane przez pieszych, często skutkują poważnymi zdarzeniami drogowymi. Funkcjonariuszy będzie można spotkać na przejściu dla pieszych na ul. Lipińskiego przy skrzyżowaniu z ul. Beksińskiego i Stróżowską, na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Kościuszki (przy Arkadach) oraz przy skrzyżowaniu ul. Staszica i Traugutta. Ich zadaniem będzie zachęcenie do prawidłowego przejścia przez jezdnię z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz przypomnienie kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności w obrębie przejść dla pieszych, a także ustąpienie pierwszeństwa pieszemu będącemu na przejściu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji i wspólnego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze. Działania  organizowane są wspólnie z Urzędem Miasta Sanoka w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" , która objęta jest honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ponadto, jak co roku sanoccy policjanci początkiem września prowadzić będą wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym użytkownikom dróg. Dlatego też funkcjonariusze poprowadzą spotkania edukacyjno-informacyjne przede wszystkim z uczniami szkół podstawowych w klasach I-III. 

W trakcie prelekcji policjanci będą przypominać o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Po części teoretycznej funkcjonariusze z dziećmi klas pierwszych wyjdą w teren po to, aby poćwiczyć prawidłowe przekraczanie jezdni.


Nieodzownym elementem tych działań jest wręczenie uczniom klas pierwszych elementów odblaskowych. Funkcjonariusze będą zakładać dzieciom odblaski na ręce lub przywieszki do plecaków. Przypomną również najmłodszym o odpowiednim ich umieszczaniu na odzieży wierzchniej.

Spotkania policjantów z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbędą się we wszystkich szkołach podstawowych na terenie powiatu sanockiego.
Źródło: KPP Sanok
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.