Dzisiaj jest: 21.5.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Miał w paszporcie 16 fałszywych stempli

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Miał w paszporcie 16 fałszywych stempli

Dzisiaj w nocy (19/20.03) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej ujawnili w paszporcie 61 - obywatela Ukrainy 16 podrobionych odcisków stempli słowackiej kontroli granicznej.

Funkcjonariusze SG podczas kontroli granicznej stwierdzili, że stemple w paszporcie 61 – latka są fałszywe. Dodatkowo przy pomocy funkcjonariuszy z Polsko - Słowackiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku ustalili, że mężczyzna nigdy nie przekraczał granicy słowackiej. Obywatel Ukrainy przyznał się że podrobił stemple słowackiej kontroli granicznej. Chciał w ten sposób uniknąć odpowiedzialności karnej za swój przeterminowany pobyt na terenie Unii Europejskiej.  Mężczyzna został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 1 roku.


W tym roku jest to rekordowa ilość podrobionych odcisków stempli ujawniona w jednym dokumencie. W minionym 2016 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG ujawnili 921 fałszywych stempli kontroli granicznej. Rekordzista zatrzymany również w Placówce SG w Korczowej miał w swoim paszporcie 21 fałszywych odcisków stempli kontroli granicznej.
Źródło: BOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.