Dzisiaj jest: 21.11.2019, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Policja apeluje do rolników o ostrożność w trakcie prac polowych

Dodano: 3 lata temu
Redakcja poleca!
Policja apeluje do rolników o ostrożność w trakcie prac polowych

W związku z trwającym sezonem prac polowych policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy aby doszło do wypadku. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości.

Każdego roku policja odnotowuje zdarzenia dotyczące wypadków losowych, w których rolnicy wykonujacy prace polowe, doznają ciężkich urazów lub poważnych uszkodzeń ciała. W poprzednich latach miały miejsce także sytuacje, gdzie obrażeń doznawały dzieci niewłaściwie przewożone traktorami. Należy  podkreślić, że przyczyną wielu takich sytuacji jest alkohol. Pamiętajmy, aby podczas wykonywania tego typu prac nie spożywać napojów alkoholowych.

 
W związku z trwającym sezonem prac policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsadek. Chwila nieuwagi może kosztować utratę zdrowia, a czasem nawet życia. Pamiętajmy również, że pijąc alkohol podczas wykonywania prac polowych stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób. Pamiętajmy, że niektóre sprzęty, w szczególności rolnicze, nie nadają się do zabawy dla dzieci. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku niosącego poważne konsekwencje zarówno zdrowotne jak i prawne.
Źródło: KPP Sanok, fot.: pixabay
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.