Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Dwa oblicza fotografii w PWSZ Sanok [ZDJĘCIA]

Dodano: 9 lat temu
Redakcja poleca!
Dwa oblicza fotografii w PWSZ Sanok [ZDJĘCIA]

Choć współcześnie technika fotograficzna jest dostępna praktycznie na każdego (nawet w telefonie komórkowym) i wydaje się być banalnie prosta, naprawdę oryginalne zdjęcia wymagają jednak specjalistycznej wiedzy i umiejętności. W PWSZ Sanok studenci zainteresowani fotografią mają do wyboru dwa koła naukowe, których uczestnicy wykorzystują aparaty fotograficzne jako narzędzia swoich badań i obiekt pasji.

Naukowe Koło Fotografii Przyrodniczej „FOTOsynteza” zajmuje się fotografią przyrodnicza, krajobrazową oraz makrofotografią. Zrzesza i zaprasza głównie studentów kierunków gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych oraz gospodarka zasobami na obszarach wiejskich, ale także chętnych z innych kierunków. Jego opiekunem jest dr Marian Szewczyk, botanik i specjalista w zakresie makrofotografii. Członkowie koła uczestniczą w licznych wycieczkach (m.in. do Wilanowa, Krasiczyna i Łańcuta, Wigierskiego Parku Narodowego, Doliny Narcyzów na Zakarpaciu), plenerach, konferencjach. Na swoich zdjęciach zatrzymują w kadrze piękno przyrody, zwłaszcza widzianej z bardzo bliska, pokazując z ten sposób, jak wielowymiarowe mogą być studia przyrodnicze.


Naukowe Koło Multimedialne „KONTRAST” zostało utworzone przez studentów kierunku nowe media, reklama, kultura współczesna, na którym od obecnego roku uruchomiona została specjalność fotografia i film . Koło zajmuje się wykorzystaniem mediów w szeroko rozumianej kulturze, w tym także w sztuce. Studenci eksperymentują z formą przekazów medialnych, uczą się współczesnych, ale też analogowych, nieco już zapomnianych technik. Ważne miejsce w ich pracach zajmuje właśnie fotografia – artystyczna, portretowa, także reklamowa. Nad pracami koła czuwa mgr Lucyna Żak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, fotograf.

W załączonej galerii można podziwiać efekty prac obu kół.
Źródło: Materiały nadesłane